Dětské chůvičky v sobě skrývají nebezpečnou funkci, díky které může dítě ohrozit cizí člověk

Fotografie: Depositphotos

Dětská chůvička je sice nástroj, bez kterého se žádný rodič neobejde, ale někdy může pro vaše dítě představovat veliké nebezpečí. Zařízení může ovládnout kdokoli z celého světa.

Chůvička je nepochybně užitečný nástroj pro všechny rodiče. Spící dítě můžete mít plně pod kontrolou, i když jste například venku na zahradě nebo v jiné místnosti. Chůvičky, které nepřenášejí pouze zvuk, ale i obraz, jsou stále populárnější. Dítě nejen slyšíte, ale také vidíte na malém monitoru. Co byste však dělali, kdybyste uprostřed noci najednou uslyšeli ošklivý hlas, jak mluví na vaše dítě přes chůvičku?

Neznámý hlas v pokoji malého chlapce

Jay a Sarah mají 3letého syna. Chlapec si začal stěžovat rodičům, že se v noci sám v pokoji bojí a nemůže spát. Uvedl, že slýchává neznámý hlas, někdo s ním mluví skrze chůvičku. Rodiče se domnívali, že měl s největší pravděpodobností noční můry a všechno se mu jen zdálo. Ale jedné noci Sarah pochopila, že to nejsou ošklivé sny. „Vzbuď se chlapečku, tatínek tě hledá,“ řekl hlas.

Jednoho večera zase Jay zaslechl hlas: „Podívej, někdo jde.“ Hlas očividně odkazoval na Sarah, která právě vstoupila do místnosti. Rodiče učinili ohavné zjištění. Cizí člověk může ovládat kameru chůvičky a sledovat jejich pohyb v domě. Ihned zavolali výrobci, jak je něco takového možné.

Fotografie: Pexels

Cizí osoba se může nacházet kdekoli na světě

Podle společnosti bylo vysoce pravděpodobné, že se někdo naboural do systému zařízení a že tato osoba mohla chůvičku ovládat pomocí svého telefonu nebo počítače. Hacker může být kdekoli. Přímo poblíž, nebo dokonce v jiné zemi. Zpravodajský kanál CBS uvádí, že rozsah této trestné činnosti v posledních letech vzrostl. Nyní, když lze většinu chůviček připojit k internetu, je pro pedofilní hackery jednodušší najít to, co hledají na síti.

„Když někdo hackne chůvičku, má skoro pocit, že je fyzicky uvnitř vašeho domu. Pokud někdo hackne vaše uživatelské jméno a heslo, může snadno použít stejnou aplikaci, kterou používáte k přihlášení, a převzít kontrolu nad zařízením. Proto je dobré častěji měnit heslo k chůvičce,“ uvádějí experti.

Zdroj: CBS