Dívka se rozhodla na měsíc vzdát cukru. To, co se stalo s jejím tělem, rozhodně nečekala

Fotografie: Freepik

Mladá dívka věděla, co se stane, když se cukru vzdá. Čekala, že zhubne, ale výsledky jí opravdu překvapily. Netušila, čeho všeho může za tak krátký čas dosáhnout.

Již dlouho odborníci upozorňují na to, že cukr škodí našemu zdraví. Nadváha, obezita, hyperaktivita, podrážděnost, velké výkyvy inzulínu v krvi, ospalost a potíže s koncentrací jsou jen některé z příznaků, které s jeho konzumací přicházejí. Není však snadné se ho vzdát.

Mladá dívka se do diety opravdu opřela

Dívka jménem Adéla se rozhodla výzvu přijmout a vzdát se cukru na celých třicet dní. Po takové době by měla skončit také její závislost na této látce. Nečekala, že výsledky budou tak ohromující. Možná to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí jejího života.

Fotografie: Freepik

Dívka ztratila v pase celých osm centimetrů, cítila se mnohem lépe a také podle svého tvrzení utratila mnohem méně peněz, i když jí před tím každý říkal, že zdravá strava je mnohem dražší.

Vzdala se cukru a účinky vidí stále

Adéla byla jednou z těch dívek, které si neodkážou představit svůj den bez cukru. Pořád jedla sladkosti a domnívala se, že je to kvůli tomu, aby měla více energie. Samozřejmě, že se později cítila provinile za to, že jí tak špatně a kila na váze neustále přibývají. Rozhodla se, že je čas s tím něco udělat. Výsledkem jejích snah byl třiceti denní detox.

Jak probíhala dieta

Dívka se rozhodla, že pokud se rozhodne pro takový krok, vzdá se nejen cukru, ale také produktů obsahujících cukr, což je podle odborníků jedno z nejlepších rozhodnutí. Rozloučila se s těstovinami, chlebem, sycenými nápoji, alkoholem a dokonce i nějakým ovocem.

Fotografie: Freepik

Její strava se začala skládat ze spousty zeleniny, vajec a masa. Mezi jídla, která připravovala, patřily například saláty nebo zeleninové smoothie, ale také plnější pokrmy obsahující zdravé tuky. Především jí šlo o to, aby vytvořila pestrý a zdravý jídelníček, který jí dodá všechny potřebné vitamíny a minerály.

Chtělo to trpělivost a vytrvalost

Adéla se rozhodla, že bude připravovat jídlo předem, aby měla vždy zdravé občerstvení, když dostane hlad. Dívka tvrdí, že pro ni zpočátku byla dieta neuvěřitelně těžká, ale stačilo pár týdnů a ze závislosti je venku. Zbavila se zbytečných kilogramů a její psychika byla mnohem lepší.

Zdroj: Buzzfeed