Trochu tvarohu a kefíru. Dokonalé tvarohové sušenky k čaji a kávě, budete potěšeni

Tvarohové sušenky

Ať už máte chuť na sladké, nebo byste si pouze dopřáli něco k čaji či kávě, můžete vyzkoušet recept na tvarohové sušenky, kterými lze pohostit návštěvu i rodinu.

Každý člověk si rád čas od času dopřeje něco sladkého na zub. Někdo má rád sladké jen málo a někdo další by jej mohl mlsat od rána do večera. Lepší variantou ale je, když jsou tyto sladkosti alespoň trochu zdravé, aby vaše číslo na váze neustále nerostlo. V tomto případě si můžete udělat tvarohové sušenky, jež jsou vhodné k čaji, kávě nebo prostě jen tak.

Suroviny, které budete potřebovat

  • 140 ml kefír
  • 250 g tvaroh
  • 120 g máslo
  • 2 ks žloutek
  • 80 g cukr
  • 10 g vanilkový cukr
  • 340 g mouka
  • 1 ČL prášek do pečiva

Postup přípravy není složitý

Až si budete chystat tyto suroviny, dávejte si je například na kuchyňský stůl nebo pracovní desku u linky, abyste na nic nezapomněli. Není totiž nic horšího, než přijít v půlce pečení na to, že vám chybí 1 jediná surovina. Jakmile budete mít vše nachystané, pusťte se do práce. Jako první je potřeba si vzít máslo a rozpustit jej v misce v mikrovlnné troubě.

V dalším kroku si vezměte druhou misku a dejte do něj jeden žloutek, 40 gramů krystalového cukru, kefír a máslo. Všechny ingredience vyšlehejte pořádně metličkou dohladka. Až budete mít hotovo, přidejte po částech do této směsi i mouku. Nakonec přidejte i prášek do pečiva ze všech těchto surovin uhněťte těsto.

hnětení těsta

Po vypracování těsta byste měli udělat náplň do sušenek. Do misky dejte tvaroh, cukr, vanilkový cukr a cukr krystal. Nakonec přidejte poslední žloutek a vše důkladně promíchejte. Nyní byste měli mít náplň hotovou a můžete začít dělat sušenky. Těsto si rozdělte na 2 stejné části a každou část vyválejte na přibližně 3 mm.

Krájení těsta

Jakmile budete mít vyválené těsto, potřete jej celkově náplní do sušenek. V momentě, kdy vám náplň dojde, přikryjte těsto pomazané náplní druhým vyváleným těstem, a nakonec jej srolujte do válečku. Aby vám vznikly sušenky, můžete tyto válečky začít krájet. Vždy ukrojte kousek, který bude mít přibližně 3 cm.

Sušenky s cukrem

Až budete mít nakrájené celé těsto, vyložte si plech pečícím papírem a troubu předehřejte na 180 °C. Až bude v troubě požadovaná teplota, vložte sušenky dovnitř a pečte asi 20 minut. Jakmile se sušenky dopečou, měly by být krásně nadýchané, a ještě teplé je lze posypat moučkovým cukrem, který je nejen hezky osladí, ale také krásně ozdobí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*