Čajové sáčky dokážou u vás doma zázraky. Oblíbený tip hospodyněk si okamžitě zamilujete

míchání čaje
Fotografie: Freepik

Ten proces má automaticky zafixovaný asi každý. Vylouhování čaje, sáček pak putuje do koše. Jen těžko uvěřit, že by v domácnosti mohl fungovat i jako čistič.

Složky z čajových lístků totiž velmi dobře působí na mastnotu i prach. Krom toho dodává opět lesk dřevu, tedy nábytku i podlahám. Základem použití je samozřejmě naučit se vylouhované sáčky nevyhazovat. Černý čaj se v minulosti používal k čistění dřevěných podlah naprosto běžně. Obsah kyseliny tříslové totiž dovede dodat lesk i staré a tím pádem matné dřevěné podlaze. Jakými způsoby tedy čajové sáčky používat?

Na čištění dřevěných podlah

  • Do hrnce s vroucí vodou přidejte 5-6 čajových sáčků. Pak sporák vypněte a nechte je louhovat cca 10 minut.
  • Čaj nalijte do kbelíku na mytí, pro použitelnost nařeďte trochou studené vody, abyste se neopařili. Do takto připravené čajové vody namočte mop, který pak důkladně vyždímejte.
  • S čištěním začnete někde v malé oblasti – potřebujete zjistit, jestli čaj nezmění barvu materiálu. Nedojde-li k žádnému nevratnému posunu, stačí vytřít podlahu jako normální vodou. Pak ji nechte důkladně vyschnout.

Očista mikrovlnné trouby

Další vynikající způsob aplikace čajových sáčků. Převařte vodu a dejte do ní několik sáčků zeleného čaje. Jakmile vychladne, jednoduše ho použijte k opláchnutí vnitřku i vnějších povrchů vaší mikrovlnky. Dodá svěží vůni, poradí si s každou usazeninou a eliminuje jakékoli nežádoucí pachy.

Mazané hospodyňky začaly splachovat lógr do záchodu. Mají k tomu velmi pádný důvod

Zapáchají vám boty?

Opět pomohou čajové sáčky. Rozhodně je z takového malicherného důvodu nevyhazujte. Jen do každé z nich vložte po sáčku, abyste odstranili zápach. Fungují vlastně podobně jako sáčky silikagelu, který je v obchodech běžně v nových botách, protože nasává vlhkost.

Lednice, kde nic nepáchne

Na osvěžení vnitřku lednice použijete opět zelený čaj. Sáčky absorbují místní pachy podobně jako například jedlá soda. Případně je usušte, dejte do otevřené dózy a na den dva ji dejte přímo do ledničky. Poradí si totiž i se štiplavým česnekem a cibulí. Pokud vám při vaření prskla na ruku mastnota, nebo se tam usadilo něco jiného, potřete si vlhkým sáčkem kůži. Kromě odstranění zápachu vám pokožku uklidní a přispěje k hojení.

Štípance a hnojivo

Když jsme u toho hojení, čajové sáčky fantasticky uklidňují kůži spálenou od sluníčka, případně poštípanou od komárů. A pro blaho rostlin je normálně dejte do konce s vodou a zalévejte s ní záhony. Zbavíte se tak plísní i nejednoho otravného škůdce.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*