Elixír pro posílení imunity vytvoříte z několika ingrediencí

Imunita lidského těla je velmi důležitá proto, abychom se dokázali vyhnout celé řadě nemocí. Mnoho lidí se ji snaží posilovat prášky, což je chyba. Lepší je použít sílu přírody. Jak proto, že je mnohem efektivnější, tak proto, že nemá žádné vedlejší účinky. Pokud se zajímáte o postup, máme ho pro vás. Je jednodušší, než si myslíte.

Co budete potřebovat?

Silná imunita nemusí být nijak nedostupnou věcí. Stačí jenom vědět, co smíchat a jak to užívat. Začneme proto seznamem ingrediencí, které jsou tyto konkrétně:

  • 3 cm kořene zázvoru
  • 3 hřebíčky
  • 1 lžička skořice
  • 1 citron s dostatkem šťávy
  • 1 lžička medu
  • 400 ml vody

Příprava je velmi jednoduchá

Jakmile máte vše, co potřebujete, můžete se pustit do přípravy. Jako první si oloupejte zázvor, který následně najemno nastrouhejte. Když máte hotovo, můžete ho vložit do studené vody. K ní následně přidáte i vše ostatní. Tedy skořici, med a šťávu z jednoho citronu.

Poté vodu s ingrediencemi už jenom přivedete k varu. Jakmile má požadovanou teplotu, tak snižte žár a nechte jenom tak probublávat. A to po dobu zhruba deset minut. Následně vypněte sporák a pod pokličkou nechte dalších 20 minut takzvaně dojít.

Užívejte pravidelně

V tu chvíli jste si připravili elixír, díky kterému bude vaše imunita silná jako ještě nikdy. Nápoj stačí pravidelně pít. Pokud by vám nechutnal, je možné ho ještě dosladit trochou medu, nebo cukru. V principu se jedná o vylepšenou verzi zázvorového čaje s citronem, který je pro zdraví velmi dobrým pomocníkem.

Jeho užívání má antibakteriální účinky, dále se pyšní také antihistaminickým účinkem, ale i tím protizánětlivým. Dále nelze zapomínat na to, že je nápoj také bohatý na řadu vitamínů. A to těch s označením B6, E, nebo vitamín K. Zapomínat nelze také na velmi důležitý vitamín C, který je nejenom dobrý pomocník pro posílení imunity, ale jedná se také o skvělý silný antioxidant.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]