Osud svedl dohromady hluchého člověka a hluchého psa. Vzniklo to nejpevnější a nejoddanější přátelství, které si jen lze na světě představit.
Hluchý kříženec černého labradora jménem Emerson skončil se svými sourozenci v útulku. Zatímco ostatní rychle našli nový domov, posledního pejska dlouho nikdo nechtěl. Nakonec našel toho nejlepšího páníčka, jakého si mohl přát. Adoptoval ho mladý hluchoněmý muž a je mu tím vůbec nejlepším páníčkem. Nejenže mu nevadí, že je psík hluchý, ale dokázal se s ním sžít a trénuje ho s pomocí znakové řeči a gest. Když se ti dva poprvé setkali, pejsek okamžitě věděl, že patří k sobě.
Smutný příběh se šťastným koncem
Emersona a jeho sourozence zachránila nezisková organizace NFR Maine z útulku na Floridě, který byl proslulý zdejší psí úmrtností a neuspokojivými podmínkami, jež zde panují. Všem psíkům dopřáli lékařské ošetření a dobu na zotavení a štěňátka rychle našla nové domovy.
Až na Emersona. „Emerson měl záchvaty, nebyli jsme si jistí proč,“ vysvětlila pracovnice záchranné stanice, kam se psík po převozu z Floridy dostal. „Poté, co byl hospitalizován, mu lékaři diagnostikovali parvovirus (v Česku známý jako psinka – pozn. red.). V útulku jsme se také dozvěděli, že je hluchý a možná i zrakově postižený,“ dodala. Nemoc se nakonec podařilo štěněti vyléčit.
Hluchému hluchý nevadí
Nik Abbott je mladý muž z amerického státu Maine, který se jednoho dne na Facebooku dočetl o tom, že existuje malé černé štěně, jež nemůže najít páníčka, protože je hluché. „Narodil jsem se hluchý. A řekl jsem si: Jé, on je taky hluchý! Možná bych se na něj mohl jít podívat,“ vzpomíná Nick Abbott na svou první reakci ohledně psíka pro regionální mainskou televizi Wabi.
Když pak vešel do útulku a poprvé se s psíkem setkal, okamžitě bylo jasné, že oba patří k sobě. „Přišel ke mně, sotva jsem vkročil do dveří. Sedl si mi k nohám a zůstal tam,“ usmívá se Abbott. „Takže se dá říct, že si mě tak nějak vybral. Hned na místě jsem věděl, že si budeme docela dobře rozumět.“
A nemýlil se. K výcviku pejska používá Nick gesta a vizuální příkazy. Kupříkladu povel „sedni“ naznačuje pohybem ruky do tvaru S, přímá linie pak znamená „lehni“. Jejich perfektní souhru zachycuje i video, které se zanedlouho objevilo na serveru YouTube a nasbíralo už přes tři sta tisíc zhlédnutí. Lepšího kamaráda už si Emerson ani Nick nemohli přát.
Zdroj: Newsner