Hubnutí nemusí být očistec. Stačí se řídit jednoduchými pravidly, která celý proces usnadní

Fotografie: Freepik

Když se řekne hubnutí, mnozí lidé si spíš představí nezdravé hladovění a odpírání si všeho dobrého. Skutečně efektivní ztráta přebytečných kilogramů by však neměla být provázena takovým krutým procesem. Inspirujte se radami, které redukci hmotnosti usnadní.

5 pravidel, které vám usnadní hubnutí

Efektivní redukce hmotnosti můžete docílit pomocí těchto jednoduchých metod:

  • Před každým jídlem se snažte vypít dvě sklenice vody. Tuto pitnou kúru si načasujte zhruba čtvrt hodiny před konzumací. Nastartujete tak dokonale svůj metabolismus. Možné je do vody přidat i trochu citronové šťávy a med. Zejména v jarních měsících tak dopřejete svému tělu i efektivní detox.
Fotografie: Freepik
  • K snídani si občas dopřávejte kefír s lněným semínkem. Tato kombinace surovin dokáže skvěle vyčistit střeva, tím se tedy zlepší i vaše vyprazdňování a zkvalitní střevní mikroflóra.
  • Do jídelníčku zařaďte i grapefruit. Tohle ovoce je totiž perfektním stimulátorem spalování. Zkuste konzumovat vždy polovinu citrusu před hlavním jídlem.
Fotografie: Freepik
  • Každé sousto důkladně rozžvýkejte. Abyste brzy docílili své vysněné váhy, je vhodné každé sousto pokrmu přežvýkat až 30x. Tím ostatně prodloužíte i samotnou dobu konzumace a dostaví se dříve pocit sytosti. Prakticky řečeno, nesníte toho tolik.
  • Vsaďte na skořici, která působí rovněž pozitivně na metabolismus. Ochutit jí můžete třeba kávu nebo čaj. Příznivější ovšem bude ve vodě. Hubnoucí nápoj připravíte z 200 ml převařené vody a půl lžičky mleté skořice. Po půl hodině louhování tekutinu vypijte.
Fotografie: Freepik

Rady na závěr

Kromě výše uvedených rad nezapomeňte ani na pravidelnou pohybovou aktivitu. Bez té totiž hubnutí nebude tak efektivní. Zařadit můžete do svého denního harmonogramu jak rychlejší procházky, tak třeba běh (buď na páse, nebo venku v přírodě). Odborníci též radí při redukci hmotnosti pít dostatečné množství tekutin, a to alespoň dva litry denně.

Zdroj: WebMD

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]