Jak připravit ryby bez zbytečného oleje a hromady špinavého nádobí

Fotografie: Pexels

Mnoho lidí od konzumace ryb odrazuje právě příprava. Ať už si zvolíme tepelnou úpravu na pánvi nebo grilu, vždy nám zůstane špinavé a mnohdy i připálené nádobí. Přinášíme vám jedinečný způsob, jak se těmto problémům vyhnout. 

Následující recept na přípravu ryb je nejen méně náročný na špinavé nádobí, ale také mnohem zdravější. Touto přípravou ryby ohromíte nejednu návštěvu. Ideální přílohou je zelenina, můžete použít mraženou ale i z vaší domácí zahrádky. K rybě se ale výborně hodí také bramborová kaše nebo rýže.

Fotografie: Pexels

Připravte si potravinářskou fólii nebo pergamenový papír

Rybu před tepelnou úpravou nemusíme nijak složitě připravovat. Bohatě nám stačí ji z obou stran osolit a opepřit. Ideální dochucovadla na čerstvě připravené ryby je také citronová šťáva. Tato kombinace ale nemusí chutnat každému, proto se doporučuje při servírování umístit na stůl plátky citronu.

Fotografie: Pexels

Rybu si nejprve nakrájíme na kousky nebo si připravíme filety. Osolené a opepřené kusy masa necháme chvíli odležet, aby se koření dostalo všude. Z potravinové fólie si vytvoříme malou vaničku. Ta musí být dostatečně velká, aby se do ní kousky ryby vešly. Pro každý kus připravené ryby si vytvoříme vaničku samostatnou.

Postupně jednotlivé vaničky naplníme

Do takto připravených mističek nejprve nasypeme vrstvu mražené zeleniny. Na tu následně umístíme jeden plátek připravené ryby. Jakmile jsou všechny vaničky plné, umístíme do trouby předehřáté na 180 stupňů. Mějte na paměti, že ryba se peče velmi rychle, bude jí proto bohatě stačit 15 minut v troubě.

Fotografie: Pexels

Na této přípravě je ideální, že rybu můžete servírovat přímo ve vaničkách, ve kterých byla pečená. Kromě příborů tedy není nutné ušpinit žádné další nádobí. Jídlo je nejen chutné, ale také velmi zdravé, protože na přípravu ryby nebyla použitá ani kapka oleje. Můžete si je tak pravidelně dopřávat i pokud držíte dietu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]