Jak vyčarovat perfektní účes na jemných vlasech? Je to snazší, než si myslíte!

Vlasy a účes představují ozdobu každé ženy stejně, jako pro lva jeho úchvatná hříva. Přinášíme vám pár rad, jak zvládnout s trochou zručnosti účes, který nejenže bude vypadat dobře, ale nějakou tu chvíli i vydrží.

Vlasy si fénujte v předklonu

Jako první krok vedoucí k načechrané hřívě vyfénujte vlažným vzduchem své vlasy v předklonu. Nabudou opticky svého objemu a nestane se, že je budete mít připlácnuté k hlavě. Pokud se rozhodnete použít pěnové tužidlo, rozetřete ho do dlaní a poté jemně vmačkejte do vlasů. Nedávejte ho až ke kořínkům vlasů, spíš jen na konce a střed vlasů.

Zkuste větší kulatý kartáč

Přestože máte třeba vlasy krátké, zvedněte je pomocí kulatého kartáče a fénujte proti směru růstu. Kartáč je vhodné nasadit až k pokožce hlavy a nadzvednout jim vlasy. Fénujte pramen po prameni. Začněte ve spodní části a pokračujte směrem nahoru. Vrchní část si přicvakněte do kramlíku a postupně přidávejte další prameny. Vlasy po fénování nechte vychladnout a poté v předklonu prohrabejte prsty. Pokud možno už nerozčesávejte.

Vyvarujte se silně tužících přípravků

Pokud jste majitelkou jemných a tenkých vlasů nepoužívejte silně tužící laky na vlasy ani gely. Už tak jemný vlas zatíží a účes vám splihne. Možná, že už jste si kladla otázku, proč vám účes nedrží ani po použití silného tužidla či laku. Teď už to víte. Určitě je vhodné účes zafixovat, ale správně zvoleným přípravkem pro váš typ vlasů. Pro vlasy řídké a jemné jsou vhodné odlehčené varianty.

Řídké vlasy můžete jemně podtupírovat

K tupírování používejte speciální tupírovací hřeben a pomocí dlouhých a táhlých pohybů tupírujte tu část, kde potřebujete zdůraznit objem. Tupírujte ze spodní části tak, aby ta horní nevypadala rozcuchaně. Nakonec celý účes přelakujte vhodným lakem na vlasy.

Tip pro přirozeně střapatý účes

Jemné a řidší vlasy po umytí můžete vyfénovat v předklonu až do úplného vysušení. Po mytí vlasy nerozčesávejte. Ty si učešete až před novým mytím. Během fénovaní si dávejte do dlaně odlehčené pěnové tužidlo, které budete mačkat do vlasů. Během sušení vlasy skrčte do dlaně a v dlani je fénujte. Výsledek vás překvapí. Účes vypadá velmi rozverně a sexy. Vlasy nabudou opticky na objemu. Velikost loken závisí na délce vašich vlasů a stylu mačkání. K tomuto účesu nepotřebujete více než pěnové tužidlo a fén.

Obrázek: FreeDigitalPhotos