Karta života – vše o vašem zdraví na jednom místě

Karta života je mobilní aplikace s názvem „ZP211“ a je projektem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky. Aplikace je určena pro chytré mobilní telefony. Nyní můžete mít i vy vše o svém zdravotním stavu vždy u sebe. Nezáleží na tom, zda chcete mít prostě jen přehled. Nebudete litovat, pokud si tuto aplikaci nainstalujete.

Přehlednost vítězí

Velkou výhodou Karty života není jen přehled o vašich zákrocích či zdravotním stavu. Aplikace hlídá i pravidelná očkování a preventivní prohlídky. Aplikaci navíc můžete propojit s vaším kalendářem v telefonu. Vše tak můžete mít na jednom místě!

Aplikace vám navíc umožňuje vyhledávání nejbližšího lékaře s jeho ordinačními hodinami, kontaktem a navigací do jeho ordinace z vaší aktuální pozice. Můžete zde najít výdaje za léčbu, aktuality pojišťovny nebo preventivní programy.

Mnozí se jistě ocitli v situaci, kdy byli převezeni do nemocnice, která musí teprve založit kartu. S chytrou aplikací „ZP211“ vás nikde nezaskočí otázkami o vašich alergiích, prodělaných operacích, užívaných lécích.

SOS tlačítko

SOS tlačítko je unikátní součást aplikace. V případě ohrožení stačí tlačítko zmáčknout a kontaktní osoba, kterou si sami nastavíte, dostane zprávu o tom, kde se nacházíte. Zároveň vám automaticky přijde výpis údajů, které by po vás záchranáři mohli chtít.

Chcete také svoji Kartu života?

Karta života je projektem ZP MV ČR, což znamená, že pro její klienty je aplikace zcela zdarma. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách pojišťovny a provést nastavení, díky kterému se stáhne aplikace určena přímo pro váš operační systém telefonu. Poté stačí nastavit potřebné údaje o vašem zdravotním stavu. Výhodou je, že vaši Kartu života si můžete prohlédnout i ve vašem počítači. Přihlásit se k ní můžete svým osobním PIN kódem a heslem.

Pokud jste u jiné pojišťovny, Kartu života můžete mít také, bude fungovat pouze v omezeném režimu. Pro plnou verzi můžete popřemýšlet o změně zdravotní pojišťovny. Pokud nevíte, zda pojišťovnu změnit, poradíme vám v článku ZDE.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]