94 % Čechů netuší, k čemu ve skutečnosti slouží toto kolečko pod víčkem olivového oleje

Olej
Obrázek: Pexels

Existuje jedna chytrá věc, která se týká víčka lahve od olivového oleje. Plastový uzávěr s úchytem nevyhazujte, poslouží jako skvělá vychytávka.

Běžně se stane, že v nadšení z vaření jednoduše vytáhneme kroužek a bez dalšího přemýšlení ho odhodíme. Ve skutečnosti však existuje další důvod, proč bychom měli tento prvek ocenit. Ti, kdo jeho účel pochopili, to označují za průlomový objev. Lahvičky olivového oleje mohou být zrádné, velmi často nám totiž větší množství oleje.

Vliv má naše nešikovnost, ale i mastnota

Kdo by to nezažil, při nalévání oleje na pánev nebo do salátu ruka trochu uklouzne a najednou je všude více oleje, než bylo zamýšleno. S cenami oleje, které jsou v poslední době vysoké, je to něco, co byste si určitě nepřáli. Tento problém lze ale řešit, pokud znáte správný způsob, jak používat výše zmíněný uzávěr lahvičky, jak zmiňuje web Newly.

Mnozí lidé si myslí, že malé víčko s kroužkem slouží pouze jako dodatečný uzávěr, a často jej po otevření zahodí. Když však pochopíte jeho pravý účel, může to změnit váš pohled. Na stránce Twitter bylo zveřejněno video, ve kterém je názorně vysvětleno, jak uvedený kroužek pod víčkem správně využít.

Extrémně vysoké výnosy rajčat! Lidová finta zajistí tolik plodů, že nebudete vědět, co s nimi

Návod zcela ovládl sociální sítě

Videonávod, který na smyčku pod víčkem upozorňuje, se rychle rozšířil i na další populární platformy. Vidět jej můžeme na stránkách Facebook, Twitter nebo TikTok. Jakmile rostlinný olej otevřete, víčko se smyčku nevyhazujte. Místo toho jej převraťte a vložte zpět do hrdla lahve, což vytvoří drobné otvory po obvodu. Tím se vám podaří lépe kontrolovat množství oleje, které dávkujete do pánve nebo do jídla.

Většina uživatelů je z tohoto zlepšení a usnadnění vaření opravdu v šoku. Někteří si dokonce myslí, že výrobci by měli spotřebitele od začátku informovat, jak používat jejich produkty. Na SvětěKreativity jsme také psali, jak nevyužívat olivový olej v kuchyni. Nutnost přidání oleje do těstovin je totiž jen mýtus.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*