Kopřiva není plevel, ale pomocník přírodní medicíny

Kopřiva je pro někoho plevelem, který může popálit. Pro jiného je naopak skvělým pomocníkem pro přírodní léčbu. Uvidíte, že až se o ní dozvíte více, také se jim přestanete vyhýbat a začnete je aktivně využívat. A vaše zdraví na tom bude o poznání lépe.

Co kopřiva obsahuje?

Že byste se o ni měli začít zajímat, to vám prozradí už obsah důležitých látek, které jsou v ní ukryty. Málokdo to tuší, ale tento na první pohled plevel toho obsahuje více než dost. Je to vitamín K, vitamín B2, ale je to také karoten, jsou to bílkoviny, uhlohydráty, ale i draslík nebo železo. A dále obsahují i kyselinu askorbovou a kyselinu pantothenovou. A vše ještě doplňují kvalitní oleje.

Kopřiva umí prospět lidskému zdraví

Už samotný obsah prospěšných látek ukazuje na to, že obyčejná kopřiva je pro lidská zdraví opravdu skvělá pomocník. Když se podíváme na výčet kladům, tak umí tělo nejenom obohatit o minerály a vitamíny. Umí také snižovat hladinu krevního cukru, umí normalizovat složení krve, stejně jako podpoří množství červených krvinek. Dále zaujmou také její detoxikační schopnosti.

Dále nelze opomíjet ani to, že kopřiva dokáže dobře snížit i některé bolesti, jako jsou třeba bolesti kloubů, jsou to také bolesti svalů, ale zapomínat nelze ani na zuby. Také podpoří kvalitu vašeho vidění a zdraví oka.

Kopřiva umí také posílit váš imunitní systém a její pravidelní užívání vede i k tomu, že zabíjí špatní bakterie ve vašem těle. Umí pročistit ledviny a zažívací trakt a má diuretické účinky. Dále je kladem boj proti různým infekcím ve vašem těle..

Kopřivy prospějí také kráse

Není to jenom zdraví, ale je to také krása. Mají přímý vliv na zdraví a logicky i stav a tedy i krásu vaší kůže. Také pomáhá při její regeneraci. Kopřivy umí i eliminovat vypadávání vlasů a ty celkově vyživují, aby byly dokonale silné a také krásné.

Využít sílu kopřiv je snadné

Pokud chcete kopřivy využít v domácí přírodní medicíně, je to velmi snadné. Nejlepší volbou je takzvaný kopřivový čaj, na který budete potřebovat 2 lžíce sušených listů, nebo dvě hrsti listů čerstvých. Ty dáte do hrnku a zalijete vroucí vodou. Takto necháte louhovat a potom vypijete.

Abyste svému tělu prospěli tak jak máte, je vhodné pít tento nápoj pravidelně, každý den. Jeden hrnek denně s vaším tělem dokáže udělat doslova zázraky. Třeba i proto, že pomůže zrychlit metabolismus, což je klad, který tu ještě nezazněl.

Fotografie: Filantropikum

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]