Obdržel život měnící telefonát od své policejní jednotky. Zamiloval si kočku, kterou vyhodili z okna

Fotografie: Sara Adel Sayed / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Je šokující, jak někteří lidé dokážou být krutí ke zvířatům. Avšak naštěstí jsou na světě i ti laskaví, kteří jsou ochotní zakročit a dát těmto tvorům zaslouženou lásku a bezpečí.

Noviny nedávno informovaly o policistovi z Harrisonburgu ve Virginii, který se po telefonu dozvěděl o opuštěném kotěti, jež někdo zřejmě vyhodil z auta u silnice. Našli ho jeho kolegové, již se ho ujali a vykoupali ho, ale sami si kočku nechat nemohli. Policista Timothy Rugg z policejního oddělení tedy na výzvu z telefonu zareagoval a souhlasil s tím, že kotě vyzvedne a přinese ho do místního útulku. Kočka však ke svému novému lidskému příteli rychle přilnula a neustále se s ním chtěla mazlit.

Vybudoval si lásku ke kočkám

Podle policejního oddělení kotě odmítlo důstojníka opustit, a navíc Rugg zjistil, že kapacita útulku je téměř plná. V tu chvíli mu došlo, že to tak asi mělo být, že je to osud, a tak se rozhodl kotě si ponechat. „Prostě jsem vycítil, že chce být se mnou,“ řekl Rugg pro místní zpravodaj. Přitom si důstojník původně myslel, že je spíše pejskař, ale jeho nový domácí mazlíček ho vyvedl z omylu. Rugg tedy následně vyplnil pěstounský formulář a vzal kotě, nyní jménem Charlie, s sebou domů.

Nyní se snaží svému mazlíčkovi uzpůsobit byt

Nyní kotě se svým páníčkem tvoří nerozlučnou dvojku. „Když jsem kotě dostal, bylo vyděšené, ale to už je teď dávno pryč,“ dodal Rugg. V současné době zařizuje svůj byt tak, aby byl kotěti uzpůsobený, což samozřejmě vyžaduje pořízení hraček a pelíšků. Podotýká však, že si ještě počká na to, jak se Charlie bude postupem času chovat a co ho bude bavit. Podle toho hodlá svůj byt upravit.

Parťáci v boji proti zločincům

Rugg je nakonec opravdu vděčný všem policejním důstojníkům na svém oddělení za jejich ochotu pomáhat všem živým tvorům. Takové situace totiž probíhají každý den, ale tato událost s malým čtyřnohým chlupáčkem byla ojedinělá a pro Rugga skutečně osudová. Nyní jsou totiž s Charliem něco jako parťáci v boji proti zločinu.

Ztracený kocour sám přišel k lampě, na které byl vyvěšen papír o jeho zmizení. Čekal, až pro něj přijdou

Zdroj: The Animal Club

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]