Kreativní líčení plné fantazie – Znáte airbrush?

Kreativní líčení patří mezi zajímavý druh koníčku. Rozhodně se nejedná o klasické líčení, ale make-up pro nevšední chvíle, jako jsou přehlídky, párty nebo focení. S líčením se dá bezpochyby různě experimentovat, ale některé druhy make-upu už vyžadují nějaké ty zkušenosti a zručnost. Na kreativní líčení dokonce existují kurzy, ale mnoho zajímavých nápadů najdete i na youtube. Stejně, jako lze vytvořit zajímavý účes nebo netradiční manikúru, jde vytvořit s pomocí dekorativní kosmetiky i velmi zajímavé líčení.

Dekorativní kosmetika a doplňky

Může se jednat pouze o vykreslené oční stíny, doplněné o extravagantní řasy a tmavou rtěnku. Nebo se barvičkami nešetří a pomalovat lze půlku obličeje i ruce. Malování stínů lze protáhnout až k obočí a vytvořit různé obrazce. Stejně tak, lze namalovat různobarevné rty. V tomto ohledu se dá plně rozvíjet kreativita stejně, jako v jiných odvětvích. Existují lepidla, která se mohou používat na pokožku, a díky tomu se dají přilepit glitry, perličky, třpytky, mušličky a jiné ozdoby. Rozhodně se nejedná o make-up, který je určen pro všední dny.

Airbrush make-up

Takové líčení bezpochyby zabere nějaký ten čas, ale musíte počítat s tím, že i jeho odlíčení nebude procházka růžovým sadem. Pokud budete chtít vyzkoušet kreativní make-up určitě to nepůjde s klasickou kosmetikou. Možná nějaké drobnější experimentování, ale rozhodně takové líčení nevydrží moc dlouhou dobu. Pokud uvažujete o prohlubování tohoto umění, doporučuji vyzkoušet kurz Airbrush make-up. Jedná se prakticky o bezdotykovou metodu, která najde uplatnění, jak v klasickém líčení, tak u extravagantního make-upu. Tato metoda patří k trendům v oboru. Dříve se využívala jen pro okrajové efekty, ale mnohem častěji nachází uplatnění i v běžném líčení. Jedná se o metodu, kdy se speciální barvy nanášejí pomocí proudu prostřednictvím kompresoru, který připravuje stlačený vzduch.

Fotografie: Miss Kärnten @ WBP Festival `13 Author: Christian Leitner licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com