Toto jsou ty nejlepší babské triky, jak doma odstranit kyselinu močovou z těla. Bolest ustoupí okamžitě a už se nikdy nevrátí!

Pomocí těchto domácích triků se vám podaří odstranit z těla kyselinu močovou. Tím se totiž jednoduše zbavíte nepříjemné bolesti.

Pokud někdo z vašich blízkých trpí nemocí dnou, asi moc dobře víte, že je často bolí nohy, tedy spíše palec od nohy. Ale dna není vlastně nic jiného, než metabolické onemocnění. To znamená, že ve vašem těle je porucha metabolismu kyseliny močové, která způsobuje zánět kloubů. Jak tedy odstranit kyselinu močovou bez návštěvy lékaře?

Zdravá strava

Především byste do svého jídelníčku měli zařadit hodně ovoce a nebo zeleniny. Pamatujte také na libové maso, mořské plody a nezpracované obiloviny. Naopak vyloučit byste měli zpracované potraviny a potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků. Jezte každé 3 hodiny a rozhodně nepřekračujte 5 jídel denně. Zkrátka se nepřejídejte. A také byste úplně měli zapomenout na alkohol.

Fotografie: Canva

Pijte hodně vody

Všude slyšíte, jak je velmi důležité pít hodně vody. Pokud ale trpíte touto nemocí, měli byste se opravdu zaměřit na to, abyste vody vypili co nejvíc. Díky tomu budete hydratovaní, což pomůže odstranit toxiny z těla. Lidé trpící dnou by měli vypít 2-3 litry vody. Dostatečná hydratace totiž pomůže chránit ledviny před nebezpečnými látkami.

Jedlá soda

Nápoj s jedlou sodou je jedním z přírodních léků na dnu. Můžete si ho vyrobit i vy doma. Budete k tomu potřebovat pouze vodu, citronovou šťávu a jedlou sodu. Díky své zásadité reakci pomáhá snižovat pH organismu. Nejlepší bude, když tento nápoj budete pít těsně před spaním. Jeho účinek uvidíte během několika dní.

Jablečný ocet

Kyselina jablečná vám opravdu hodně pomůže v boji s kyselinou močovou. Dokonce ji z těla totiž dokáže úplně odstranit. Přidejte lžičku octa do 200 ml vody a pijte každý den půl hodiny před jídlem. Budete naprosto nadšení, protože se vám uleví již během několika dní. Lepší než nějaké léky, nemyslíte?

Fotografie: Canva

Jezte často ananas

Právě v ananasu totiž najdete bromelain, enzym, který štěpí bílkoviny. Obsahuje také vitamín C a antioxidanty. Uvidíte, že když budete ananas konzumovat často, zaznamenáte významné snížení otoku, bolesti a citlivosti. A do toho je moc dobrý, takže si i pochutnáte.