Poslední poctivý recept na lahodné chlebíčky s tuňákem se u nás dědí po generace

Bageta

Chlebíčky představují rychlé občerstvení, které lze připravit z množství různých ingrediencí. Existují ve slaných i sladkých variantách a mohou být jak jednoduché, tak i složité.

Chlebíčky si získaly oblibu po celém světě, včetně Izraele, kde jsou populární mezi tamní rozsáhlou židovskou komunitou. Židovský chlebíček může mít specifické charakteristiky, které odrážejí tradice a kulturní zvyklosti, například použití košer ingrediencí nebo specifické formy a velikosti.

Ingredience potřebné na přípravu židovských chlebíčků:

  • 1 bageta
  • 3 stroužky česneku
  • 3 vejce
  • 200 gramů uzeného sýra
  • 180 gramů tuňáka v oleji
  • černý pepř
  • 3 polévkové lžíce majonézy

Postup přípravy židovského chlebíčku je jednoduchý

Nejprve bagetu rozkrájejte na plátky. Tyto plátky zlehka opečte na suché pánvi. Poté obě strany plátků pečiva potřete čerstvě strouhaným česnekem. Vejce uvařte natvrdo, oloupejte a nastrouhejte na hrubém struhadle. Sýr nastrouhejte na jemném struhadle. V míse smíchejte nastrouhaný sýr a vejce.

Vajíčková pomazánka

Zapomenutý recept z dob Československa: Tato domácí vaječná pomazánka je v naší rodině tradicí už roky

Ingredience jednoduše zamícháme a naneseme na bagetu

Do směsi přidejte nadrobno nakrájenou zeleninu a tuňáka, z nějž důkladně slijete olej. Přidejte také trochu černého pepře. Nakonec do směsi vmíchejte majonézu a dobře promíchejte, aby byla směs jednolitá. Náplň rozložte na připravené plátky bagety. Hotové chlebíčky jsou ideální pro rychlou večeři nebo jako součást svátečního stolu.

Chlebíček

Díky své univerzálnosti a chuti si získají oblibu u každého

Bagety jsou všeobecně velmi oblíbeným pokrmem a to hlavně proto, že si z nich můžeme velmi rychle připravit chutný, ale také velmi sytý pokrm. Při přípravě pomazánky je možné improvizovat, pomazánku můžeme snadno připravit dle vlastních preferencí a chutí. Výhodou také je, pokud máme po ruce čerstvé a chutné bylinky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*