Většina lidí ji chybně považuje za plevel, přitom je tato rostlina doslova zlatý poklad. Představujeme vám unikátní léčivku jménem šrucha zelná

Fotografie: Pexels

Je zajímavé, že rostlina, která dokáže vyléčit naprosto všechno, je mnohem levnější než různé léky a další preparáty. Tomu neuvěříte.

Portulaca neboli šrucha je rostlina, která stojí málo peněz, ale léčí spoustu věcí. Jeden lékař s tímto přírodním prostředkem dokonce léčí cukrovku a také říká, že podporuje činnost srdce. A nejlepší na ní je, že vlastně skoro nic nestojí a lze ji zakoupit v jakékoliv bylinné lékárně. Šruchu hodně lidí považuje za zbytečný plevel, kterého se zbavují, aniž by věděli, že jim to může pomoci, říká lékařka Hrefna Palsdottir.

Co vše v sobě tato rostlina má

Šrucha obsahuje cenné látky, které dokáží čistit špatný cholesterol a napomáhají tvorbě červených krvinek. Její požití navíc zlepšuje krevní oběh a dodává orgánům více kyslíku. Také obsahuje hodně Omega-3 mastných kyselin, dokonce více než rybí tuk. Šrucha je doslova plná železa, vápníku, mědi, hořčíku, manganu, vlákniny a mnoha vitamínů. Její semena jsou velice cenná pro léčbu cukrovky 2. typu.

Fotografie: Pexels

Jak ji užívat

Vezměte pět gramů semen Šruchy a konzumujte ji dvakrát denně. Semena rostliny se užívají po dobu osmi týdnů, zkrátka dokud nenastane úplné vyléčení zákeřných nemocí. Po této době nebudete věřit tomu, jak moc vám pomohla a hlavně, šrucha dokáže trvale zlepšit váš zdravotní stav. Sušená rostlina se běžně používá do polévek, salátů a dalších jídel.

Tradičně se používá v Indii a Číně

Tato rostlina se také používá do masitých pokrmů jako aromatický prvek a také se míchá s těstem, aby se v různých kulturách upekly vynikající chlebové koláče. Celkově vzato, tato rostlina obsahuje jedinečné a mimořádně užitečné živiny, a díky tomu se z ní pomalu stává nejoblíbenější bylinka.

Fotografie: Depositphotos

Její tajemství totiž již vyšlo najevo a lidé ji začínají stále více využívat. A v Číně a Indii se již dávno používá jako tradiční lék k léčbě různých onemocnění. No, vyzkoušejte ji sami a uvidíte, že vám pomůže s vašimi zdravotními problémy.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]