Matka Tereza nebyla tak starostlivá, jak se o ní povídá. Tato fakta je lepší udržet v tajnosti

Fotografie: Depositphotos

O Matce Tereze jste už určitě slyšeli, jak byla hodná, starostlivá a ohleduplná. Ale ve skutečnosti to bylo úplně jinak.

Jméno Matka Tereza se stalo opravdovým pojmem. Když vám někdo jejím jménem řekne, znamená to, že si myslí, že jste milosrdný člověk, který pomáhá potřebným. Někdy vám to někdo řekne ironicky, ale nic si z toho nedělejte. Ale ona to nebyla tak úplná pravda. Matka Tereza totiž rozhodně nebyla tak nevinná, jak si o ní mnoho lidí myslelo.

Nebyla to taková světice

Matka Tereza byla kupodivu dosti chamtivá. Církev Misionáři lásky, do které patřila, byla jednou z nejbohatších, ale mnoho dobrovolníků a pracovníků zjistilo, že nemají dost peněz na léky, lůžka a dokonce na chleba. Pouze 7 % darů, které církvi přišli, šlo chudým, zbytek si nechala sama pro sebe. A tato částka byla opravdu obrovská.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mother Teresa ( Saint ) (@mother_theresa_saint_of_india)

Matka Tereza otevírala domy milosrdenství všude po celém světě. Tam pomáhali chudým, poskytovali jim jídlo, domov a také je léčili. Ale po chvíli se ukázalo, že to nebylo tak skvělé, jak to na první pohled vypadalo. Jeden z těch, kteří tam pracovali, toto místo přirovnal spíše ke špatnému vtipu. Místo měkkých postelí tu byly tvrdé pohovky, prádlo se pralo ve stejném dřezu, ve kterém se mylo nádobí. Jehly nebývaly dezinfikovány.

Některé lidi týrala

Mezi léky byly dokonce i takové, které byly již 20 let prošlé. Nikdo ale Matku Terezu nežádal o vysvětlení. Měla vlastní odpověď na všechno, a těm, kteří trpěli, vždy říkala, že je utrpení dobrá věc, protože Kristus také trpěl. Lidé v hospicových domovech nedostávali léky proti bolesti, takže jejich poslední dny byly opravdu plné bolesti. Ti, kteří nebyli křesťané, na tom byli úplně nejhůře. Nedostávali najíst a tak byli třeba 24 hodin úplně bez jídla.

V supermarketu jednou Matka Tereza nakoupila potraviny za hodně peněz, ale nezaplatila je. Argumentovala, že je to pro chudé, kteří by jídlo měli mít zadarmo. V tom přišel prostý muž, který její nákup zaplatil a ona ani nepoděkovala. Za maskou dobročinnosti se skrývala chamtivost, lakomství a pohrdání. Možná proto byla Matka Tereza nazývána andělem z pekla.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]