Muž si přišel na pěkné jmění. Balvan, který téměř 30 let podpíral vrata od stoly, prodal za 2,2 milionu Kč

Fotografie: iStock

Poklady se nenachází pouze na půdě nebo ve sklepě. Cennou věc můžete mít denně na očích, a přesto nemusíte mít tušení, na co hledíte. Jako třeba tento muž.

Muži z Michiganu se přihodilo něco, co by si přál snad každý člověk na světě. Potkalo ho nečekané štěstí – náhle zbohatl. Nevyhrál v loterii, ani nezdědil jmění po zesnulých příbuzných. Za jeho momentální finanční nezávislost může 30 let starý balvan, který podpíral vrata od jeho stodoly.

Není kámen jako kámen

Balvan nebyl jen obyčejným kamenem, jednalo se totiž o skutečný meteorit v hodnotě až 100 000 eur, v přepočtu asi 2 200 000 korun. Jak k němu muž vůbec přišel? Před 30 lety koupil farmu v Edmore, kde žije doposud. Už tehdy obrovský balvan sloužil jako podpěra pro vrata stodoly.

Prodej farmy doprovázel příběh

Původní majitel farmy muži při prodeji vyprávěl příběh. V roce 1930 spadl na pozemek meteorit. Co z něj zůstalo, stalo se majetkem sedláka. Nový majitel této skutečnosti tehdy nevěnoval velkou pozornost, ale jednoho dne se rozhodla stejný příběh o meteoritu vyprávět svým dětem.

Fotografie: Pexels

Ty se zase pochlubily ve škole a najednou se rozjel kolotoč událostí, jehož výsledkem bylo nabytí nečekaného jmění. Pedagogové doporučili rodině, aby kontaktovala odborníky z Central Michigan University, aby provedli šetření, zda je možné kámen prodat a jakou by měl zhruba cenu. Univerzitní profesorka Monaliza Sirbescu potvrdila, že meteorit je skutečný a největší, jaký kdy viděla. „Z vědeckého hlediska je to nejcennější exemplář, kterého jsem se kdy mohla dotknout,“ uvedla.

Meteorit je bohatý na železo a nikl

Podle odborníků se vzorek skládá z 88,5 % ze železa a z 11,5 % z niklu. Jeho hodnota díky tomu dosahuje neskutečných 2 200 000 korun. Objekt již dostal i své vlastní jméno, je označen jako meteorit Edmonds a Maine Mineral Museum zvažuje jeho koupi pro vystavení jako muzejní exponát.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]