Na bleším trhu si koupila prsten, který má doma spousta lidí. Po 30 letech zjistila, že má hodnotu 20 000 000 Kč

Fotografie: Peakpx

U některých věcí lidé nedokážou odhadnout jejich pravou hodnotu a často je prodají mnohem levněji. Tato žena si pořídila jednu věc, u které po několika letech zjistila, že je velmi drahá.

V některých domácnostech se ukrývají věci, u nichž lidé nedokážou odhadnout jejich pravou hodnotu. Poté dojde na moment, kdy tuto věc chtějí prodat a nabídnou ji za jakoukoliv částku. Někteří lidé se ale ve starožitnostech vyznají, a proto tuto věc koupí, zrenovují ji a nakonec ji draze prodají. Tato žena u sebe několik let nosila miliony a až po 30 letech zjistila pravou cenu této věci. Na první pohled totiž prsten vypadal jako zcela obyčejný, který má doma spousta lidí.

Špatný odhad ceny

Jestliže člověk není znalec nebo osoba, která by dokázala určit odhadní cenu některých věcí, často se může stát, že při prodeji starých věcí nebo jiných kousků prodělá. V případě, že se chystáte prodávat starý nábytek nebo jiné starožitnosti, zajděte si za odborníkem a budete mít jistotu, že neprodáte velmi cennou věc levně.

Vyklízení pozůstalosti

Nejčastěji se stává, že člověk narazí na staré předměty, které nezná, při vyklízení domu nebo bytu po starším příbuzném. V takové chvíli se jistě najde mnoho věcí, jež už člověk nebude potřebovat a spíše by mu překážely. Než se ale tato osoba uchýlí k jejich rychlému prodeji, možná by si měla zjistit jejich pravou cenu. Tato žena tak přišla k mnoha milionům, ale dozvěděla se o tom až o 30 let později.

Nakupování na bleším trhu

Dříve byly trhy velmi běžné, a dokonce se konaly v téměř každém městě pravidelně. Lidé tak mohli nakupovat výrobky přímo od výrobce a často se tak dostali k hodně kvalitním kouskům, jež byly mnohdy vlastnoručně vyráběné. Tuto ženu velice zaujal stříbrný prstýnek s velkým kamínkem, který si nakonec koupila.

Fotografie: Pixabay

Levný prstýnek byl nakonec velmi drahý

Protože prsten vyšel na necelých 300 Kč, žena si ho koupila. Nosila ho asi 30 let na ruce, aniž by věděla, jaká je jeho pravá hodnota. Častokrát se s ním tedy i koupala nebo ho nosila na nákupy. Jednoho dne jí to ale nedalo a při návštěvě zlatnictví se zeptala na jeho pravou hodnotu.

Po chvilce si zlatník přivolal ještě kolegu, aby se ujistil, a poté ženě sdělil cenu. Jeho odhad byl, že prsten má cenu necelých 10 milionů korun. Hned poté ho žena dala do aukce a prsten si našel nového majitele. Ten ho dal také k prodeji, ale za dvojnásobnou cenu. Jeho třetí majitel tedy prsten koupil za necelých 20 milionů korun.

Zdroj: Businessinsider

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]