Nejlepší bělidlo na prádlo je to, které si za pár korun připravíte sami z pohodlí domova

Bělidlo nemusí být jenom produktem, který koupíte v drogerii. Bělit své oblečení můžete i něčím jiným. A mnohdy je to skutečně potřeba, jelikož není nic výjimečného, že oblečení je po několika vypráních šedivé až zažloutlé. Co v takovém případě, pokud ho chcete dále nosit? Poradíme vám.

Pomůže hořčice

Tento postup se hodí spíše na bílé utěrky, které jsou také zašpiněné od mastnoty. Na jeden litr vody dejte 2 lžíce hořčičného prášku a potom lehce povařte. Dále dořeďte trochou vody a do této směsi namočte bílé utěrky. Nechte je zde přes noc a ráno je klasicky vyperte, podle svých zvyklostí.

Zkuste amoniak

Jedná se sice o chemickou látku, ale při praní bílého prádla velmi prospěšnou. I ten se totiž dá použít jako celkem zajímavé a účinné bělidlo. A jak na to? Buď ho přidáte do vody při namočení, nebo rovnou do pračky, do přihrádky na prášek.

Hodí se také sůl

Pomoci může i něco tak obyčejného, jako je kuchyňská sůl. Stačí jenom, pokud se smíchá se správnými ingrediencemi. Potřebovat budete 10 litrů vody, 50 g pracího prášku, dále také 1 lžíci amoniaku, 1 lžíci peroxidu a na závěr 5 – 10 lžic kuchyňské soli.

Vše rozmícháte a do dané směsi namočíte své oblečení na dobu 5 hodin. A budete zírat, jak toto bělidlo dokonale funguje. Po uplynutí času namáčení oblečení klasicky vyperte.

Unikátní je také aspirin

Pokud vás z praní bílého prádla bolí hlava, rozhodně si neberte aspirin. To proto, že se dá také využít jako zcela unikátní bělidlo. Potřebovat budete 5 tablet tohoto léku, které rozpustíte v 8 litrech vlahé vody. Následně nechte v této směsi oblečení 8 hodin a potom ho vyperte dle svých zvyklostí.

Použití aspirinu však může být i mnohem jednodušší. Pokud je vaše oblečení stále bílé, není třeba ho předem máčet. A tak dané tablety hodíte do bubnu pračky, spolu s ním. V tomto případě plně stačí dávka dvou tablet na plnou pračku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]