Šance 1 : 70 000 000. Dvojice z Alabamy si přála jedno dítě, žena však porodila vzácná čtyřčata

Fotografie: Miriam / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mít dítě je dar. Po narození prvního potomka páry často stojí před rozhodnutím, jestli je to dostačující, nebo pořídí svému potomkovi sourozence. Ne vždy se na tom ale dokážou shodnout.

Michael a Hannah měli šťastné manželství, ve kterém jim nic nechybělo. Michael si ale přesto přál, aby jejich rodina byla větší než doposud. Chvíli mu trvalo, než svoji ženu přesvědčil, že mít druhé dítě je dobrý nápad. Po čase Hannah souhlasila, i když ona by si vystačila s jedním. Po zjištění těhotenství je ale oba čekal šok, na který nebyli připraveni. Místo jednoho dítěte se jim za pár měsíců měl narodit zázrak.

Nejsou dvojčata jako dvojčata

Na těhotenské kontrole zůstala Hannah nevěřícně zírat na obrazovku ultrazvuku. Na první pohled bylo totiž jasné, že nečeká pouze jedno dítě. Po chvilce se vzpamatovala a zeptala se svého doktora, jestli tedy čeká dvojčata. Ten tuto informaci nepotvrdil. Na obrazovce totiž bylo plodů mnohem více. Po chvíli soustředění mladé mamince oznámil, že zanedlouho přivede na svět čtyřčata.

To ale nebylo všechno. Hannah následně musela podstoupit několik specializovaných vyšetření, která prokázala, že její čtyřčata nejsou jen tak obyčejná. Ve svém těle totiž nosila dva páry identických dvojčat – a to je vzácnost. Takové těhotenství se vyskytuje u jednoho ze 70 milionů případů a jedná se o skutečně ojedinělý jev. I přes to ale maminka z této zprávy nebyla nadšená.

Hannah se s touto informací smiřovala velice dlouho

Po čase se se svým příběhem rozhodla svěřit na internetu. V diskuzích dokonce přiznala, že v první chvíli ani neměla radost. Velmi ji vyčerpávala péče o jedno dítě, nedovedla si proto představit, jak se postará o čtyři další. Zároveň si ale byla vědoma toho, že se jedná o skutečné požehnání, protože na světě je mnoho párů, kteří si miminko přejí a nedaří se jim. Chvíli nevěděla, jak se má s nastalou situací vyrovnat.

inkubátory v porodnici

Dominika s manželem má již 7 dětí. Plánovali ještě osmé, ale nakonec se jim narodila paterčata

Zatímco Hannah se hroutil svět, Michaelovi se plnilo jeho přání o velké rodině. Na své ženě ale viděl, že si těhotenství vůbec neužívá, a proto se rozhodli navštívit pastora. Teprve po promluvě s ním si Hannah uvědomila, že se skutečně jedná o dar od Boha, že k tomu byli vybráni. I přes některé komplikace dokázala Hannah na svět přivést dvojčata Evelyn a Adeline, ale také Daniela a Michaela. Z velké rodiny se nakonec nesmírně raduje a mateřství si užívá.

Zdroj: Mypositiveoutlooks

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*