Z návštěvy bazénu se vyklubala osudová chyba. Žena lituje nevinné zábavy, kvůli které přichází o zrak

Fotografie: Depositphotos

Žena prozradila, jak se jí do oka zavrtal masožravý parazit, přičemž kvůli němu zůstala na jedno oko slepá. Doposud se zoufale snaží najít možnost, jak ho uzdravit.

Přes několik návštěv u svého praktického lékaře se v následujících týdnech její příznaky zhoršily. Za nějakou dobu poté se probudila na jedno oko kompletně slepá. U této 38leté ženy byla nakonec diagnostikována akantamébová keratitida, již vysvětluje studie NCBI. Jedná se o infekci rohovky, kterou způsobuje mikroskopický organismus. Vyskytuje se výhradně ve vodních plochách, ale i v domácí vodě z vodovodu, bazénech, půdě a vzduchu.

Už nějakou dobu žije v nepřetržitých bolestech

Nyní se Shereen stále vyrovnává s následky infekce. Samotný vývoj však vysvětluje ve svém příspěvku na sociálních sítích. Tehdy údajně byla na koupališti, kde samozřejmě využívala bazén i sprchy. Zčistajasna však pocítila, jak se jí něco zavrtalo do oka. I přes hygienu stále pociťovala pálení, svědění a sucho ve svém oku. Trápení po dlouhou dobu nepřestalo, a tak zašla za svým praktickým lékařem, který jí předepsal týdenní antibiotika, což jak se později ukázalo, byla osudová chyba.

Antibiotika situaci jen zhoršily

Nejenže byla antibiotika neúčinná, ale v nemocnici jí po nějaké době řekli, že kapky do očí ve skutečnosti parazita ještě posílily. Byly pro něj něco jako steroidy. Parazit byl tedy v oku ještě aktivnější, což způsobilo to, že se jednoho dne Shereen probudila na jedno oko slepá. Doposud trpí nepřetržitou a tupou bolestí očí, ale údajně se s ní dá vést každodenní život. Pořád má totiž ještě jedno zdravé oko, což se úplně o každém v našich článcích říci nedá. V případě slepé nevěsty se ale jednalo o emotivní okamžik.

Přispěchal na pohotovost, protože mu otekl prst kvůli prstenu. Zasáhnout museli hasiči s bruskou

Její naděje na uzdravení zraku se nadále vzdaluje

„Musela jsem čekat několik týdnů, než mě vůbec přijali do nemocnice. Je možné, že to také jen zhoršilo můj zdravotní stav,“ zmínila Sheeren ve svém příspěvku. Jedinou její nadějí na uzdravení je transplantace rohovky, která může, ale také nemusí fungovat. Zároveň by se nejednalo o jednorázovou záležitost a samotná operace by byla komplikovaná. Nevím tedy, jak vy, ale já bych do toho asi šel, protože čím déle se to bude protahovat, tím se její pravděpodobnost na uzdravení oka bude vzdalovat. Samozřejmě si ale nejsme vědomi nežádoucích následků po nezdařené operaci, takže je to taková velká neznámá.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]