Díky této lidové fintě vypěstujete bohatou úrodu okurek i na malém prostoru a to i bez skleníku

Fotografie: NPS / Public domain

Jste-li milovníky salátových okurek a rádi byste si vypěstovali své vlastní, lze to i bez skleníku. Bude vám stačit balkon nebo veranda. Postup je velice jednoduchý.

Konečně je tady období, na které čekali všichni zahrádkáři. Teplé počasí je v plném proudu a mrazům snad už dávno odzvonilo. Nyní se můžete pustit do velebení své zahrady a pěstování domácích plodin. V žádné kuchyni by neměla chybět salátová okurka. Hodí se do osvěžujících letních nápojů, do salátů, vynikající je i jen tak na chroupání k televizi. Pěstovat ji můžete i bez speciální zeleninové zahrady nebo skleníku. Umístit ji totiž můžete na balkon nebo verandu.

Připravte si plastové sáčky

Nejdříve si musíte připravit plastové sáčky. Bude vám stačit obyčejný kus černé fólii, délka by měla být asi 1,5 m a šířka tak 40 cm. Z takové velikosti získáte 3 kusy sáčků o objemu 20 l. Vystřihnutý kus umístěte na dřevěnou podložku, položte jednu stránku novin a přejeďte páječkou se silnějším hrotem. Fólie se přilepí k sobě a to je přesně to, co potřebujete, jak uvádí server Retete-Usoare.

Nyní použijte pravítko nebo jiný rovný nástroj, rozřízněte šev podélně, rovně na polovinu. Získáte igelitový pytel bez základny, který připomíná rouru. To stejné udělejte se 2 zbylými kusy. Na místě, kde chcete okurky zasadit, naplňte sáčky zeminou. Přidejte lopatku písku a pokračujte v plnění sáčků hlínou. Nakonec smíchejte zeminu s pískem, jak radí web Pukuotukas.

Díky tomuto revolučnímu triku vypěstuje bohatou úrodu rajčat i naprostý začátečník

Zbývá už jen zasadit

Nyní přichází ta nejhezčí fáze – sázení. Buď můžete použít sazeničky nebo semena okurek. Navrch přidejte vrstvu slámy nebo suché trávy, která udrží zeminu vlhkou. Na každý sáček nalijte asi 5 l vody. Nelekněte se, že by to bylo příliš, je to dostatečné množství vody, aby tekutina dále stékala do země. Teď už jen stačí čekat na úrodu křupavých a svěžích okurek. Začněte co nejdříve, květen je ideální čas na sázení okurek, jak jsme již psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*