Policie důrazně varuje před novým trikem internetových podvodníků. Mnozí Češi přišli už o miliony korun

Fotografie: Depositphotos

Policie stále varuje před množícími se případy podvodů týkajících se nákupu kryptoměn. Vidina rychlého zbohatnutí připraví oběti i o celoživotní úspory.

Investiční podvody s kryptoměnami mají většinou jedno společné. Lidé umožní cizí osobě vzdálený přístup na svůj počítač. Podvodníkům už tak nedá velkou práci převést si peníze oběti na svůj vlastní účet. Podvedení lidé se pak pochopitelně obrátí na policii, ale většinou se musí smířit s tím, že své peníze už nikdy neuvidí. O posledních čerstvých případech informovala například TN.

Muž si kvůli podvodníkům dokonce vypůjčil peníze

Jedním z poškozených je i muž z východu Moravy, kterému byl slíben rychlý výdělek na nákupu kryptoměn, a to ve výši sedm milionů korun. Muž tak podvodníkům poslal milion korun ze svých úspor a část financoval dokonce půjčkou. Na muže, jenž mu měl na pardubickém letišti předat slibovaný zisk, však už čekal marně.

Podobně přišla o peníze i oběť z Hodonínska. V tomto případě skončily u podvodníků hned dva miliony korun. Seniorka z Uherskohradišťska pak přišla o statisíce. I poté, co vše nahlásila a sama se snažila podvodníky vypátrat, přišla o dalších dvě stě tisíc. Narazila totiž na jiný inzerát, který sliboval obětem podvodníků, že získá jejich ztracené peníze zpět. Ukázalo se, že to byla jen další léčka, a seniorka přišla o další peníze.

Podvodníci okrádají stovky lidí díky nové metodě, o které netuší většina Čechů

Podvodníci dokáží v obětech vzbudit důvěru

Přitom na podvody s investicemi do kryptoměn dlouhodobě upozorňuje Policie. „Pozor na falešné reklamy s kryptoměnou! Na stránku podvodníků se uživatel dostane hned, jak klikne na reklamu. Uživatel se zde zpravidla dočte částečně zavádějící informace o investicích do bitcoinu. Bohužel neznalý investor jen stěží odhalí, že se jedná o dezinformace,“ uvádí na svých stránkách.

kyber podvodník
Fotografie: Freepik

Tyto podvody zahrnují i promyšlený psychosociální aspekt, dokáží v lidech vzbudit důvěru nebo je lákají na nereálné zisky. Pamatujte, že podvodníci dnes dokáží věrně zkopírovat webové stránky, dokáží se maskovat i přes telefonní čísla důvěryhodných společností. Nikdy proto nepřevádějte své peníze na neprověřených stránkách, ani se nenechte instruovat k převodu peněz cizí osobou na druhé straně telefonu. Na SvětěKreativity už jsme popisovali, jak konkrétně může kybernetický podvod vypadat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*