Potkan vás může zaskočit v jakékoliv záchodové míse. Video jasně odhaluje, jak se tento nezvaný host může dostat i k vám domů

Fotografie: Depositphotos

Představa, že se z toalety vynoří potkan, nahání většině lidí hrůzu. Ujišťují se, že se jedná pouze o báchorky, opak je však pravdou.

Hlodavci jsou odjakživa spojování se špínou, jako přenašeči infekcí a různých nemocí. V minulosti lidé krysy dokonce považovali za hlavní přenašeče moru. Potkani i myši si staví hnízda v kanálech a mohou se tak nepozorovaně vplížit do vaší domácnosti, kde se pravděpodobně budou hledat potravu. Takoví nevítaní hosté jsou velice nepříjemní a mnozí lidé se kvůli nim obrací na deratizační firmy. Na následujících řádcích vám prozradíme, jak si hlodavci snadno najdou cestu i do toalety.

Nezvaní návštěvníci domu

Jakmile se myši a potkani dostanou do našich domovů, mohou nám kromě pocitu odporu způsobit také vážné škody. Při cestě za potravou si totiž tito hlodavci vyhrabávají různé otvory a snadno poškodí zdi a konstrukce domu. Pokud se u vás myši objevily a vy nevíte, odkud se berou, může být tímto vchodem vaše toaleta. Objasníme vám, jak se hlodavci do kanalizace dostanou, a jak snadno vniknou do vašeho domu.

Fotografie: Piqsels

Jak hlodavce zlikvidovat pomocí přírodních přípravků?

Likvidace potkanů a myší vyžaduje trpělivost. Zažitým nástrojem v boji proti těmto škůdcům je nástraha pastí, odborná pomoc deratizační firmy nebo používání chemických přípravků a jedů. Existuje však možnost využít přírodních metod bez chemikálií a ohrožení zdrav zejména domácích zvířat.

Fotografie: Piqsels

Máta peprná, účinný odpuzovač krys a myší

Máta peprná je jedním z nejlepších přírodních insekticidů, které eliminují invazi nežádoucích druhů, jako jsou komáři, vosy, švábi a mravenci. Má vysoké repelentní vlastnosti a prokazatelně nevoní ani hlodavcům.

Chcete-li z vašeho příbytku myši a krysy odehnat, stačí použít pár kapek mátového oleje v místě jejich výskytu. Buďte si jisti, že si pak zaručeně půjdou hledat nový domov.

Fotografie: Piqsels

Ocet, přípravek, který odpuzuje hlodavce

Bílý ocet je považován za vynikající repelent proti škodlivému hmyzu, jako jsou komáři, termiti, roztoči, klíšťata, létající a lezoucí hmyz nebo slimáci, které doma ani na zahradě nechceme. Nalijte ocet do rozprašovače a postříkejte jím všechna místa, kde jste výskyt myší zaznamenali. Rovněž můžete nastříkat stěny a různé škvíry, kterými by myši mohly procházet.

Fotografie: Freepik

Eukalyptus myším nevoní

Bez ohledu na to, kolik myší nebo potkanů máte doma, můžete si k jejich vystěhování pomoct esenciálním olejem z eukalyptu. Jednoduše nalijte eukalyptový olej do difuzéru. Vůně se tak bude průběžně rozptylovat po celém domě a zaručeně odradí hlodavce i další škůdce.

Zdroj: NationalGeographic

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]