Povedená rekonstrukce podkroví změnila tento nevzhledný prostor k nepoznání

Mnoho lidí podkroví nijak nevyužívá. A to je chyba. Stačí jenom správná rekonstrukce podkroví a z nevzhledných prostor je nová místnost. Pokud nad něčím takovým dlouho přemýšlíte, tak vám ukážeme, že se nejedná ani o nic nedostupného, ani o nic nemožného. Je tomu přesně naopak.

Na první pohled nevzhledné podkroví

Na prví pohled to vypadalo, že tento prostor asi nikdy obyvatelný nebude. To proto, že se sotva hodil také na to, aby v něm byly ukládány různé věci, jak je tomu v řadě domů, kde se řeší úložné prostory. Majitel nemovitosti se ale přesto rozhodl, že to zkusí a že vytvoří něco, co mu bude každý závidět.

Pustil se do práce

Bylo jasné, že rekonstrukce podkroví rozhodně nebude nijak jednoduchá. Bude třeba mnoho stavebních úprav. Jamko první bylo třeba vyřešit samotné stěny, aby se zakryla střecha. Volba zde byla jasná – dřevěná konstrukce a mnoho dřevěných prken, což už na první pohled vypadalo velmi povedeně. A tomu ještě nebyl konec.

Skvělé bílé provedení

I když dřevo má svou krásu, majitel této nemovitosti se rozhodl, že raději vsadí na bílou. To proto, že ta dokáže daný prostor rozjasnit, a tak i opticky zvětšit. I to se povedlo. Vše vypadá designově velmi příjemně a také nelze opomenout, že podkroví vypadá mnohem větší, než tomu ve skutečnosti bylo.

Už jenom pár nezbytných věcí

Když bylo to nejdůležitější hotové, stačilo vyřešit několik posledních nezbytností. A těmi bylo vybavení. I na poměrně malý prostor se dokázalo vejít vše, co majitel potřeboval. Má zde místo k odpočinku, může zde klidně i spát, stejně jako zde nechybí velká a dlouhá komoda s úložnými prostory. Vše doplňuje i posilovací stroj, díky kterému se může dlouhodobě udržovat ve formě. I to je jeden z jeho cílů. A aby se zde cítil opravdu dobře, tak nechybí poměrně výrazná výzdoba.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]