Pozůstalí mysleli, že přišli o rozum. Díky netradičnímu zvyku předešli na poslední chvíli katastrofě

Fotografie: Depositphotos

Všichni pozůstalí zůstali v šoku, když žena, kterou považovali za mrtvou, otevřela oči, a dokonce byla schopná odpovídat na otázky.

Na jednu stranu je to noční můra. Na druhou stranu se této rodině stalo něco, co by si přál každý, kdo někdy přišel o milovaného člověka. Už jste se rozloučili, nepředstavitelně truchlíte nad smrtí blízkého a on se na svém vlastním pohřbu vrátí zpět mezi živé. Přesně to se podle deníku Fakt stalo v indickém Berhampuru. 52letá žena se naštěstí probrala dříve, než došlo ke kremaci.

Těžce popálená žena nejevila známky života

Bujji Aamma, 52letá Indka, se stala 1. února obětí požáru, který vypukl v jejím domě. S těžkými popáleninami na více než polovině těla byla převezena do nemocnice Medical College and Hospital v Berhampuru. Záhy však byla propuštěna do domácího ošetřování ve velmi špatném stavu. Rodina bohužel neměla finanční prostředky, aby ji mohli umístit do jiné nemocnice.

O těžce popálenou ženu se tedy starali doma, jak jen mohli. Po několika dnech ji však nalezli bez známek života. Měla zavřené oči a nedýchala. Její manžel Sibaram Palo v domnění, že je mrtvá, zařídil její převoz pohřebním vozem ke kremaci. „Mysleli jsme si, že je mrtvá, a informovali jsme ostatní v místě, aby zajistili dodávku pohřebního vozu, která by tělo odvezla na kremační místo,“ řekli podle DailyMail její příbuzní.

Novorozeně mělo zemřít ještě v porodnici. Na pohřbu však rodina zjistila, že v rakvi leží panenka

Probrala se těsně před svou kremací

Hranice, na níž mělo být její tělo spálené, už byla téměř dokončená, když se stalo něco neuvěřitelného. Popálená žena otevřela oči, a dokonce začala i mluvit a odpovídat na otázky. Řidič pohřebního vozu Khetrabashi Sahu později řekl místnímu tisku, že ženu odvezl k obřadu. Už za půl hodiny jej znovu kontaktovala rodina, aby ji přivezl živou zase zpět.

rakev
Fotografie: Freepik

Podobné případy však nejsou v Indii zcela ojedinělé. Pro kremaci zde není vyžadován oficiální úmrtní list. Chudé rodiny tak de facto samy určují, zda jejich příbuzný již nežije a nejeví známky života. Pohřební rituály jsou v indické kultuře mimořádně důležité a provází je celá řada úkonů, které se dodržují. K nim patří i to, že by nebožtík měl být ke kremaci předán se zakrytýma očima.

Tato rodina však tento zvyk nedodržela a díky tomu jim neuniklo, že jejich příbuzná oči otevřela. Zatím je tedy i nadále v péči rodiny, jež ji ošetřuje. Zda se však ze svých těžkých zranění zotaví, to zatím není jasné. Na SvětěKreativity jsme psali také o jiném bizarním případu. Příbuzní na pohřbu zjistili, že v rakvi místo novorozeněte ležela panenka.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]