Muž chtěl být pohřben se všemi svými penězi. Jeho žena vymyslela způsob, jak mu sobecké přání splnit a zároveň neskončit na ulici

Fotografie: Depositphotos

Se smrtí se musíme vyrovnat, ale většina z nás má sen nebo poslední přání. Kdybych věděl, že za pár dní zemřu, strávil bych ty poslední dny děláním různých hloupostí, které jinak udělat nemůžu.

Jeden lakomý muž měl ale velmi zvláštní poslední přání. Odjakživa byl chamtivý a hromadil peníze i majetek, to pro něj bylo na prvním místě. Když s někým strávíte celý život a zůstáváte s ním v dobrém i zlém, je to pro vás těžké. Očekáváte, že vás bude milovat a respektovat. Tento muž se ale rozhodl být lakomec, který svou ženu pravděpodobně skutečně ani trochu nemiloval.

Láska až za hrob? Nikoliv

Tento muž trpěl nevyléčitelnou chorobou a od lékařů se dozvěděl, že mu zbývá pouhých několik týdnů života. Troufnete si uhodnout, jaké bylo jeho poslední přání? Chtěl, aby ho žena pohřbila i se všemi jeho penězi! Ano, čtete správně. Přesně toto řekl své ženě. „Poslyš, až umřu, přeji si, abys vzala všechny moje peníze a dala je do rakve ke mně. Chci si totiž vzít všechny své peníze do posmrtného života.“

Fotografie: Freepik

Starý muž miloval své peníze nadevše, miloval vůni bankovek a rád se jich dotýkal, jak ostatně vyprávěla jeho žena. Hromadil je doma a ženě nedovolil jeho peníze utrácet. Ačkoliv celý život tvrdě pracoval a nic nedostal zadarmo, mužova lakota již hraničila s poruchou.

Manželka slib originálním způsobem splnila

Jakkoliv se vám to může zdát neuvěřitelné, manželka s přáním svého muže souhlasila. Uvědomovala si, že v takovém případě ji čeká velmi skromný život a bude žít jako chudá vdova.

Po nějaké době její manžel skutečně zemřel a pohřeb se konal v nedalekém kostele. Když se zaměstnanci pohřební služby po skončení obřadu chystali rakev uzavřít, vdova je poprosila, aby ještě chvíli počkali.

Fotografie: Pexels

Žena v černém držela v ruce krabici od bot a opatrně ji vložila do rakve k zesnulému manželovi, poté dovolila rakev navždy uzavřít. Kamarádka se jí po obřadu zeptala, co bylo uvnitř bedny. „Snad jsi nebyla tak bláznivá, abys tam tomu starému lakomci dala všechny peníze.“ Žena však okamžitě zareagovala, že mu to slíbila a jako správná křesťanka nemohla konat jinak.

Fotografie: Unsplash

Peníze si do hrobu nevzal

Kamarádka ženy tomu nemohla uvěřit, ale po chvíli jí to začalo vrtat hlavou. Vždyť byl lakomý manžel vlivný a bohatý muž, jak se všechny jeho peníze mohly vejít do malé krabice od bot? Vdova se usmála a odvětila, že by to byl skutečně trošku problém, proto převedla všechny jeho peníze na svůj vlastní účet a vypsala manželovi šek, který ukryla do krabice.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]