Důkladné vyčištění celé pračky pomocí 2 tablet do myčky. Prádlo bude svěží a voňavé

Fotografie: Světkreativity

Když vyjmete prádlo z pračky, chcete cítit svěžest a čistotu. Občas se ale stane, že nic takového nepřijde. Prádlo je na tom mnohdy hůř, než když šlo do pračky.

Nepropadejte ovšem panice a nevolejte hned prvního opraváře, který vám přijde pod ruku. Tento problém je totiž docela běžný v mnoha domácnostech. Stejně tak náprava je celkem snadná a není k ní třeba žádného zvláštního vybavení. Většinou si perfektně vystačíte s pomůckami a surovinami, které už máte doma. Jakým způsobem to tedy napravit a kromě opět voňavého prádla ušetřit i peníze za nákladný zásah opraváře? Tady je řešení.

Jak vyčistit filtr a to ostatní

Hlavní roli při nepříjemném zápachu linoucím se z pračky hraje znečištěný filtr. Ještě než se pustíte do jakéhokoli operování, dejte kolem pračky hadry a ručníky. Připravte si také lavor nebo kbelík, do kterého bude odtékat voda. To vše ještě před odšroubováním zátky filtru. Ten následně důkladně umyjte saponátem, hodit se může i soda. Na vnitřek bude nejlepší zubní kartáček a trocha octa. V kombinaci se sodou jde o vynikající prostředek.

Dále vyjměte zásobník na prací prášek a pomocí octa vyčistěte vnitřek pračky. Dávkovač prášku nepodceňujte, kromě jasných prostor obsahuje i mnoho záhybů, kde se může skrze vlhkost usadit všechno možné. Nasypte do něj několik lžic jedlé sody a do přihrádky na aviváž ocet. Do bubnu vložte dvě tablety do myčky nádobí (ano, čtete správně) a spusťte dvouhodinový prací cyklus s teplotou 90 stupňů Celsia. Výsledek vás nejspíš překvapí.

Fotografie: Daniel78 / Creative Commons / Attribution 2.0

Co vede k problémům s pračkou?

Důvodů může být několik a zhoršila je energetická krize, která lidi nutí k někdy extrémnímu chování. Poměrně často se vyskytuje tendence přetěžovat buben pračky tím, že do něj dáváte najednou příliš mnoho prádla. Kromě toho, že prádlo tak velmi zatěžuje samotný stroj, prací prášek se nemá šanci téměř nikam dostat. Prádlo se nevypere a dost možná v něm najdete mokré zbytky tablety nebo prostředku. Nemluvě o spotřebě energie, takže je to situace bez vítěze.

To samé platí při extrémně nízkém naplnění bubnu, ačkoli to zní podivně. Perte zkrátka úplně normálním způsobem a adaptujte se na nízké tarify elektřiny, ušetříte tak nějaké peníze. Prakticky všechny pračky už mají možnost odloženého startu, díky nimž si můžete vybrat a nastavit konkrétní hodinu zahájení praní. Máte-li ale opravdu starý model, který se porouchává pravidelně, nebude asi od věci investovat do přístroje nového. Větší investice se dlouhodobě nepochybně vyplatí.

Zdroj: Cpykami

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*