Dokonale čistá pračka díky jednomu z inovativních způsobů čištění, o kterých jste určitě ještě nikdy neslyšeli

Fotografie: Depositphotos

Ústní voda

Pokud vás trápí zápach z pračky, který nápadně připomíná plíseň nebo zatuchlinu, nejspíše je problém v trubkách či pogumování pračky. Ne každý má však po ruce tablety do myčky, ocet a jedlou sodu, proto existuje také další snadné a šetrné řešení. Je jím, možná překvapivě, ústní voda, kterou má doma pravděpodobně většina z nás.

Fotografie: Freepik

Ta si však, stejně jako se zápachem ústní dutiny, poradí i se zápachem pračky a svým čistícím a zároveň dezinfekčním a antibakteriálním složením odstraní většinu bakterií, hub i plísně, které se v pračce mohou nacházet. Stačí pouze nalít jeden plný vršek tam, kam obvykle lijete prací prostředek a zapnout cyklus praní. Se zbytkem se tak již nemusíte trápit.

Kyselina citronová

Podobně, jako funguje i ocet a jedlá soda, funguje také kyselina citronová nebo i obyčejná citronová šťáva. Ta z vaší pračky doslova „vyžere“ všechny bakterie a jiné škodliviny, a navíc celý buben nádherně provoní dokonalým aromatem čerstvých citrusů. Podobně jako i u výše zmíněných surovin, stačí pouze nasypat kyselinu nebo nalít šťávu do bubnu a zapnout praní.

Fotografie: Pixabay

U kyseliny citronové navíc platí také to, že pokud ji přidáte k bílému prádlu, hloubkově jej vyčistí, zbaví textilních bakterií a také dokonale vybělí i ty kousky, které byly již zašlé, nažloutlé nebo s jiným odstínem bílé. Pokud vás tedy trápí tento problém, neexistuje snadnější a šetrnější řešení než použití kyseliny citronové.

Zdroj: Goodhousekeeping

Pokračujte ve čtení článku na další stránce