Rodinná tragédie vžene slzy do očí. I takto krutý umí být koronavirus

Fotografie: Getty Images

O Vánocích chce být většinou celá rodina spolu. To samé platilo také pro rodinu Zoe Freshwaterové, ale rodinná tragédie svátky překazila, a to přesto, že se Zoe brzy měla vdávat.

Celá rodina se tedy moc těšila na společné svátky a společně plánovali nejen oslavu Vánoc, ale i blížící se svatební veselí. Jenže do jejich životů tvrdě zasáhl koronavirus. Tento příběh je silným svědectvím o tom, jak moc velké hrozbě čelíme.

Zmařená svatba

Krátce po Vánocích se měla Zoe Freshwater z jihoafrického Durbanu vdávat. Svého nastávajícího znala už od svých 11 let a každý o nich říkal, že jsou zcela nerozluční. Nedokázali si představit život jeden bez druhého představit a svou lásku chtěli ztvrdit manželským slibem. Nikdo neočekával, že jejich sny se brzy promění v prach.

Fotografie: Pixabay

Vánoce zahalené smutkem

Tragédie se odehrála na Štědrý den. Nejprve zemřeli oba rodiče, otec Greg a matka Angela, a po nich i jejich dcera Zoe. Všichni tři zemřeli na následky komplikací spojených s koronavirem.

Rodina se nakazila krátce před Vánocemi od svého příbuzného. Nikdo ale netušil, jak hrozivé to může mít následky. Nejprve byl jejich stav stabilizovaný, měli běžné příznaky, jaké lidí mívají, a nikdo nečekal, že by se mohlo stát něco tak tragického.

O pár dní později se však jejich stav dramaticky zhoršil. Greg byl hospitalizován 22. prosince a druhý den nato zemřel. Jeho žena strávila několik dní na jednotce intenzivní péče, ale nakonec i ona svůj boj s nemocí prohrála.

Fotografie: Getty Images

Poslední přeživší byla Zoe, která šla na Štědrý den na operaci plic, která jí měla pomoci, ale bohužel náročný zákrok nepřežila. Kvůli pandemii koronaviru nebyl na pohřbu nikdo přítomen a těla tří příbuzných byla zpopelněna.

Varování před nebezpečím koronaviru

Pozůstalá rodina zveřejnila jejich příběh na sociálních sítích, aby tak varovala všechny ostatní, kteří nebezpečí koronaviru podceňují. Dennodenně se totiž na sítích objevují zpochybňující hlasy, které tvrdí, že koronavirus je jen nafouknutá bublina, že ohrožuje pouze chronicky nemocné a staré lidi a že všichni ostatní jsou jen omezeni nesmyslnými opatřeními.

Příběh rodiny Freshwaterových ale dokazuje, že jde o daleko víc. Umřeli tři zdraví a stále relativně mladí lidé. Neměli žádné zvláštní zdravotní komplikace a těšili se na to, co jim život ještě přinese.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]