Schody na první pohled vypadají zcela obyčejně, když se k nim ale přiblížíte, uslyšíte něco velkolepého

Fotografie: Depositphotos

Na první pohled obyčejné schody v chorvatském městečku Zadar v sobě ukrývají příjemné překvapení, které si zamilujete.

Malé chorvatské městečko Zadar se může pyšnit nejen skutečně krásnými plážemi obklopenými křišťálově čistou mořskou vodou, ale také vskutku zajímavými schody, které vedou podél jedné z těchto pláží. Ačkoliv se mohou na první pohled zdát zcela obyčejné, ukrývají v sobě velmi milé překvapení, díky kterému je nebudete chtít opustit.

Nekonečné tóny

Tyto schody byly totiž vytvořeny na podobném principu, na kterém fungují varhany. Pokud si však myslíte, že si na ně zahrajete, rádi vás vyvedeme z omylu. Hráčem na tento skvostný „nástroj“ je totiž samotné moře a příjemný oceánský vánek, díky kterým tyto schody vylučují líbezné tóny v podobě nekonečné hudby.

Fotografie: Depositphotos

Každým nárazem vln nebo poryvem větru totiž schody hrají dál a dál a dokud tu bude moře, nejspíše nikdy nepřestanou. Okouzlující na nich je však to, že každý moment je zcela originální a sled po sobě jdoucích tónů nikdy není stejný. Pokud tak na nich strávíte několik chvil, stanou se neopakovatelným zážitkem ve vašem životě.

Nevídaný vynález

Právě nápad nekonečných tónů hudby měl v hlavě Nikola Basic, který je tvůrcem tohoto přenádherného motivu. O tom že to byl romantik s dobrým vkusem nemůže být pochyb, a právě jemu můžeme za takto krásný přírodní muzikál poděkovat. Když před 10 lety toto místo navrhoval, nejspíše ani netušil, jaký úspěch bude mít a jak líbezně budou mořské tóniny znít.

Fotografie: Depositphotos

Oblíbené místo turistů

Není tedy divu, že se toto krásné místo stalo okamžitě terčem turistů, kteří zde chtějí strávit příjemné okamžiky, doprovázené přírodní hudbou. Dokonce je pro některé toto místo tak výjimečné, že si zde několik párů řeklo svoje „ano“, nebo se mnoho z nich odhodlalo právě ke kroku, který k jejich společnému životu povede, tedy k zásnubám.

Zdroj: BBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]