Seniorka spadla do hluboké rokle. Věrná kočka jí svým chováním zachránila život

Fotografie: Freepik

Kočka odmítala odejít od své majitelky poté, co spadla do několik metrů hluboké stráně. Hlasité mňoukání upoutalo pozornost okolí.

Zvířata jsou úžasná stvoření hned v mnoha ohledech. Nejenže je krásné sdílet domácnost s kočkou nebo se psem, jsou jako další členové rodiny, ale i jejich instinkty jsou neuvěřitelné. Můžete se na ně kdykoli spolehnout. Ihned se vrhnou do akce, aby vám pomohla, pokud se dostanete do nebezpečné situace. Stejně jako tato kočka, která se zasloužila o záchranu života své 83leté majitelky.

Po ženě pátrala i policie

Dne 14. srpna začala policie města Bodmin v Anglii pátrat po starší ženě, která se ztratila v blízkém okolí. Ačkoli se situace nejdříve zdála bezvýchodná, netrvalo dlouho a žena se díky nečekanému pomocníkovi našla.

Fotografie: Freepik

Místní žena uvedla, že slyšela na kraji obrovského kukuřičného pole mňoukat kočku. To by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ovšem nemňoukala neustále, celou dobu bez přestání. Zvuk působil skutečně zoufale, proto se žena rozhodla jít za zdrojem zvuku.

Kočka zoufale volala o pomoc

Když ji našla, uvědomila si, že je to Piran, kočka pohřešované ženy. Piran se snažila upozornit na místo, kde se její majitelka nachází, a přivolat pomoc. Jak se ukázalo, 83letá žena spadla hluboko do násypu na poli poblíž svého domova.

Fotografie: Freepik

„Žena spadla z asi 22 metrů strmého násypu s velice obtížným přístupem a nerovným terénem,“ uvedla policie Bodminu. Když se pohřešovaná žena konečně našla, policie společně s hasiči dorazila na pomoc, aby nebohou seniorku vyprostili z rokle.

Žena je ve stabilním stavu

Poté, co byla osvobozena, byla převezena do místní nemocnice, kde byla stabilizována. Podle aktuálních informací se jí daří dobře a dostává se jí potřebné péče.

Přestože patří veliké díky všem, kdo se podíleli na záchraně starší ženy, uznání si zaslouží především Piran. Odmítala od své majitelky odejít, a tím jí zachránila život. S ohledem na její věk a na to, jak byla mimo dohled všech záchranářů i sousedů, je snadné si představit, jak by se situace mohla vyvíjet. Ovšem díky ostražitosti Piran vše dobře dopadlo.

Zdroj: We Love Animals

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]