Škrábance na kožených věcech lze odstranit i pomocí olivového oleje

Kožená křesla nebo sedačky nejsou nic nedostupného. Co ale v případě, že se objeví škrábance na kůži? Poradíme s odstraněním. A rozhodně nejde o postup, který by snad vyžadoval oslovení odborníka, nebo který by vyžadoval nové potažení kůží.

Jak a proč se škrábance na kůži objevují?

Pokud máte koženou sedačku nebo křesla, tak víte že škrábance na kůži se prostě objevují. Co je důvodem? Může to být třeba domácí mazlíček v podobě kočky, psa, nebo zakrslého králíka. Stejně tak je důvodem i to, že si na pohovku sedneme v riflích, které mají různé kovové doplňky, které sedačku poškrábou. Co dělat v takovém případě? Uvidíte, že je to jednodušší, než si myslíte. A kůže bude opět jako nová.

Postačí olivový olej

Co budete potřebovat a bez čeho se neobejdete? Budete překvapeni, ale nejde o nic jiného než o olivový olej. Ten běžně využíváte v kuchyni a tady si ukážeme, že má i jiné využití. Kromě oleje je vhodné mít k po ruce také měkký hadřík, stejně jako je na místě opatřit si i papírové ručníky. Pokud toto všechno máte, tak se můžete pustit do práce.

Aplikujte olej

Ten v menší míře aplikujte na měkký hadřík a tím ho krouživými pohyby vtírejte do své pohovky. A to nejenom na místech, kde vás trápí škrábance, ale nejlépe po celé ploše. Rozhodně jí to prospěje. Nespěchejte, postupujte pozvolna a snažte se dostat do všech míst a záhybů. Jakmile ucítíte, že hadřík už začíná být suchý, opět trošku olivového oleje přidejte.

Když je pohovka olivovým olejem takto ošetřena, vezměte papírové utěrky a začněte ji s nimi pomalu otírat. Tím snadno odsajete přebytečný olej na kůži. Následně nechte pár hodin schnout a následně se podívejte na výsledek. Škrábance na kůži budou najednou jako zázrakem minulostí. A to vše díky něčemu, co používáte na vaření.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]