Na slaninovou rohož položil talíř a začal v tom tvaru krájet. Po pár minutách přinesl nesmyslnou dobrůtku!

Kamarádi budou zírat, až jim naservírujete tuto báječnou dobrotu ze slaniny, vajec a sýra. Na stylu totiž záleží a tento recept ho má na rozdávání.

Některé recepty nevynikají ani tak svým složením, jako nápadem a originálním provedením. Slanina s vejci, případně se sýrem, není nic nového pod sluncem. Dá se ale připravit takovým způsobem, který přiměje všechny strávníky překvapeně zírat s otevřenými ústy nad vaší kreativitou. Stačí slaninu splést do rohože a vytvarovat ji díky speciálnímu triku. Její náplň si pak už můžete přizpůsobit svým chutím a fantazii.

Na slaninové tacos s vejci a sýrem budete potřebovat

  • 12 dlouhých pruhů slaniny
  • 2 vejce
  • 1 hrst strouhaného sýra

Návod na přípravu

Na přípravu tohoto receptu jsou zapotřebí dlouhé pruhy slaniny. S kratšími si poradíte také, práce ale půjde hůře od ruky. Připravte si plech na pečení, který vyložte alobalem a plastovou fólií na pečení. Na tu položte 5 plátků slaniny a kraje tří z nich nadzvedněte. Přes dva zbylé proužky položte příčně další plátek. Před něj vpleťte druhý plátek tak, jako byste pletli košík.

Nyní už jen střídavě ohýbejte nahoru spodní plátky slaniny a pokládejte přes ně další příčné pruhy, dokud nezaplníte celý plech propletenou slaninovou rohoží. Plech vložte do trouby rozehřáté na teplotu 200 °C a nechte slaninu péct asi 15 až 20 minut, až se slanina zpevní a zezlátne.

Po vytažení plechu z trouby si připravte kulatou misku na polévku, kterou položte hrdlem dolů na slaninový plát a nožem ji obkrojte dokola. Na plastový tácek položte dva hrnky a jako most na ně položte dvě špejle nebo čínské hůlky. Na ně položte vyříznutý slaninový kroužek tak, aby na špejli ležel jeho střed.

Celou tuto sestavu vložte do mikrovlnné trouby a zahřívejte ji 2 minuty. Po vytažení zjistíte, že se kruh ohnul do typického tvaru mexických tacos. Totéž udělejte i s druhou plackou.

A to je celé. Nyní už stačí rozehřát pánev a umíchat v ní vejce. Ta naplňte do slaninových taštiček a zasypejte celý jejich povrch strouhaným sýrem. Pokud chcete, můžete přidat i kousky čerstvé či grilované zeleniny nebo jakékoliv další ingredience. Výsledek chutná a hlavně vypadá naprosto skvěle!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*