Snídaně, kterou jste ještě nikdy nejedli. Připravte pro svou rodinu dokonalé překvapení

Dobrá snídaně vám zajistí dost energie na celé dopoledne. S tímto jednoduchým receptem, na kterém si pochutná celá vaše rodina, určitě mít hlad nebudete.

V dnešním hektickém světě si už mnozí z nás dobře uvědomují, že snídaně je opravdu základem dne. Měla by tvořit přibližně 30% z našeho denního příjmu a energeticky se tak vyrovná i obědu. Zaměřit bychom se měli na kvalitní bílkoviny. Tou nejznámější potravinou s vysokým obsahem proteinu jsou vajíčka bohatá i na další živiny. Výhodou je jejich snadná a rychlá příprava na několik způsobů a s tímto receptem, ve kterém jsou v hlavní roli, si rozhodně zajistíte dopoledne bez hladu i únavy.

Ingredience pro přípravu chutné snídaně pro celou rodinu

  • 100g šunky (v tomto případě byl použitý uzený salám)
  • 4 plátky chleba
  • 70g sýra
  • 4 vejce
  • 2/3 sklenice mléka
  • Sůl
  • Mletý černý pepř
  • Olej nebo máslo na vymazání zapékací misky

Recept si můžete připravit klidně i v dietnější verzi, pokud zvolíte namísto bílého chleba chléb celozrnný nebo i verzi vhodnou pro bezlepkovou dietu výběrem bezlepkového pečiva i šunky. Je možné zapékat tuto výživnou snídani ve větší zapékací míse nebo připravit jednotlivé porce v menších miskách, což ocení především ti, kteří snídají až v zaměstnání.

Teď už přejděme k samotnému postupu. Chleba nakrájejte na větší kostky a umístěte na dno zapékací misky, kterou jste předem vymazali olejem nebo máslem. Šunku nebo salám nakrájejte na menší kousky a vytvořte tak další vrstvu.

Nastrouhejte tvrdý sýr nahrubo a posypejte jím rovnoměrně celý obsah zapékací mísy. Vajíčka si zvlášť rozbijte do misky a vyšlehejte, dokud nebudou perfektně propojené. Na dochucení přidejte černý pepř a sůl. Zalijte připraveným mlékem a znovu důkladně promíchejte.

Celou směsí zalijte navrstvené suroviny v zapékací misce a přikryjte alobalem. Nechejte v chladu po dobu 30 minut, nejlépe však 2 hodiny. Skvělou volbou, jak si ráno ušetřit trochu času, což uvítá většina z nás, je připravit si tento základ snídaně již večer a ráno dát do trouby v době, kdy se připravujete do práce a do školy.

Sundejte alobal a vložte zapékací misku do předem vyhřáté trouby na 180 °C. Tuto chutnou snídani pečeme přibližně 30-40 minut.

Recept je opravdu jednoduchý a rychlý a můžete si ho přizpůsobit s ohledem na vaši momentální chuť, zdravotní stav, styl, počet osob i dostupnost potravin v domácnosti. Nyní je čas servírovat energii na celé dopoledne.