Sestra zpívá duet s bráškou postiženým Downovým syndromem. Hlas mají jako andělé, video vyplavuje slzy štěstí i smutku

Fotografie: Freepik

Tento malý chlapec sice trpí Downovým syndromem, jeho sestra však přiznává, že ji mnohému naučil. Jejich společný duet si získal mnoho fanoušků.

Dívka by svého bratra nikdy nevyměnila. Když lidem řekne, že její bratr trpí Downovým syndromem, všichni vyjadřují lítost. Ona to tak ale vůbec nevnímá a bez něho by prý nebyla tím, čím je. Naučil ji mnoho věcí a je to její největší fanoušek. Ve videu níže se můžete podívat na jejich společný duet, který viděl již téměř milion lidí.

Chlapec se narodil s Downovým syndromem

Sedmiletý Noah se narodil s Downovým syndromem. Jedná se chromozomální onemocnění, které se nedá nijak vyléčit. Tyto děti poznáte podle typických rysů v obličeji. Většina z nich je také opožděnější ve vývoji a mají sníženou inteligenci. Jak na tom dítě s tímto syndromem bude, se nedá dost dobře předpovědět. Některé z nich zvládnou vystudovat i vysokou školu a jejich život se tak v mnohém neliší od zdravých lidí. Jiné naopak potřebují celoživotní podporu.

Určitě však tyto děti vyžadují zvýšenou péči, trpělivost a specifický výchovný přístup. Aby si vše dobře zapamatovali, potřebují více opakování. Když dítě vyrůstá v milující rodině a dostane se mu podpory a pozornosti při jeho vývoji, pak se naučí vše podstatné, aby mohlo samostatně nebo jen s lehkou podporou fungovat.

V emocionální oblasti předčí vrstevníky

Zajímavostí je, že tyto děti jsou opožděné především v motorickém vývoji, zatímco v emocionální a sociální oblasti jsou často více napřed než jejich vrstevníci. Projevují více empatie ke svému okolí a jejich milá upřímnost roztaví nejedno srdce. Stejně jako v případě Noaha, kterého jeho sestra opravdu považuje za nejlepšího přítele.

Fotografie: Freepik

Lea Kirwan z Irska nahrála na facebook video, ve kterém s malým Noahem zpívají jeho oblíbenou píseň. Noah sice nedokáže přesně zazpívat slova písně, je na něm však vidět, jak si společné chvilky se starší sestrou užívá. Po zveřejnění tohoto záznamu se spustila velká lavina podpory. Lidé připojují nadšené komentáře a neuniklo jim, že tito dva mají mezi sebou opravdu láskyplné pouto.

Bratra miluje a vnímá ho jako požehnání

Postižení malého bratra vnímá Lea spíše jako požehnání. Video nahrála i proto, aby lidem ukázala, že není důvod, aby je někdo litoval. I když přiznává, že ne vždy to bylo s jejím bratrem lehké, měl obrovský vliv na to, jaká je dnes ona sama. Tyto děti skutečně dokážou vnést světlo do životů lidí, jež milují. Učí je lásce, štěstí i vděčnosti, kterých mají na rozdávání.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*