Stařenka oslavila 107 let: Nyní sdílí své tajemství šťastného a dlouhého života

Fotografie: Depositphotos

Vitální stařenka, které byste hádali sotva 80 let, oslavila již 107. narozeniny. Tančí, hraje bingo a prozradila, co je dobré dodržovat, abyste se dožili takto požehnaného věku.

Tajemství dlouhověkosti zatím nebylo vědci zcela rozklíčováno. Z výzkumů vyplývá, že na délce života se genetické faktory podílejí asi z 30 %. Dalších 70 % můžeme ovlivnit naším životním stylem. Některé mechanismy, které způsobují stárnutí buněk už byly popsány. Dlouhověkost je však natolik komplexní, že se zatím nepodařilo sestavit přesný návod nebo doporučení, která by fungovala pro všechny.

Na její oslavu dorazilo přes sto lidí

Louise Signore si užila velkolepou oslavu 107. narozenin. V komunitním centru v newyorském Bronxu se sešlo přes sto lidí, aby s ní toto životní jubileum oslavili. Na Louise čekal velký dort, mnoho gratulací a nechyběla ani hudba s tancem. Celá akce přilákala i novináře z několika televizí, kteří vyzvídali, jak se Louise podařilo dožít takto požehnaného věku.

Číslo na dortu je samo o sobě velkolepé, ještě zajímavější však je, že Louise se stále těší i velmi dobré kondici. Nepoužívá hůlku, ani chodítko a nemá žádné vážné zdravotní potíže. Naslouchátko a léky na tlak jsou jediné dvě věci, které prozrazují, že už není nejmladší. Neschází jí ani úsměv na tváři a smysl pro humor.

Strava, pohyb, spánek a červené víno

Na otázku reportérky, jak to tedy dělá, odpověděla: „Nikdy jsem se nevdala.“ Pokud jste si právě pomyslely, že se nemůžete dožít vysokého věku, protože jste vdané, nezoufejte. Louisina mladší sestra má 102 let a vdaná je. Ostatně všichni její tři sourozenci se dožili více než sta let. Zdá se tedy, že v této rodině kolují opravdu dobré geny. Nebo snad poráží čas svým optimistickým přístupem k životu?

Fotografie: Freepik

Louise byla vždy velmi aktivní. Ještě v devadesáti letech chodila každý den plavat do oceánu. Stále se věnuje tanci a hraní binga v tomto komunitním centru, kam chodí každý den, již po mnoho let. Nikdy nečekala, že by se sama dožila takového věku. Když předtím s někým slavila 100 let, připadalo jí nemožné, že by se jednou mohla zařadit po bok těchto dlouhověkých lidí.

Když si v padesátých letech vzala 3 měsíce volna, odjela na cestu po Evropě. A opravdu si zamilovala Itálii. Občas si tedy dopřává sklenku červeného vína a preferuje italskou kuchyni, která je podle ní velmi zdravá. Kromě jídla a pravidelného cvičení, zdůrazňuje i spánkový režim. Sama chodí spát pravidelně v jedenáct večer a nikdy tuto spánkovou rutinu neporušuje. Na tuto vitální stařenku a její oslavu se můžete podívat ve videu.

Zdroj: CBSNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*