Tajemství dlouhověkosti je ukryto v olivovém oleji

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, pak určitě budete znát olivový olej a jeho blahodárné účinky. Nicméně někteří teprve zkoušejí přejít na zdravější způsob stravování a proto si dovolím krátkou zmínku o jeho účincích na lidský organismus.

Jednak podporuje dlouhověkost a zdraví. Působí, jako prevence proti zákeřné rakovině, využíván je rovněž u redukčních diet, posiluje imunitní systém a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Mimo blahodárných účinků a podpory našeho zdraví se olivový olej využívá také v kosmetice. Dokáže hydratovat vysušenou pokožku a léčí prasklinky.

Správný olivový olej je čistě přírodním produktem, který je vyráběn výhradně z oliv. Proto by měl být součástí každé domácnosti. Takto se vám denně na talíři mihnou vitamíny E, D, A, K. Právě vitamín E je klíčový antioxidant, který zpomaluje stárnutí a společně s vitamínem A pomáhá chránit vaší pokožku před rakovinou.

Neochvějné vlastnosti stromu přenesené do oleje

Nezlomná vitalita olivovníku, navzdory různým nepřízním, vedla místní obyvatelé k přesvědčení, že konzumace tohoto elixíru, jim dodá sílu a dlouhověkost. Všeobecně se tvrdí, že Řecké olivové oleje patří mezi ty nejlepší. A dokazují to mnohé vědecké studie. Bolí vás břicho? Spálili jste se na slunci? Trápí vás zažívání? Bolí žlučník? Máte splín na duši? Potom vyzkoušejte konzumaci olivového oleje.