Tato v Česku velmi oblíbená hračka málem ženě způsobila trvalou slepotu. Odborníci doporučují ji vyhodit

poškozené oko
Fotografie: Freepik

Sestra ji omylem zasáhla do oka šipkou z dětské pistole. Její oko bylo silně poškozeno a musela dodržovat přísný režim, aby nedošlo k trvalému poškození.

Deník DailyMail informoval o případu mladé Australanky, která málem oslepla. Příčinou byla celosvětově oblíbená hračka, se kterou si hrají i děti v České republice. Podrobně popsala, co se stalo, a varuje, aby si ostatní dávali velký pozor. Zrak máme jen jeden a v tomto případě lze podobným následkům jednoduše předejít tím, že budete mít při hře nasazené ochranné brýle.

Po zásahu na oko vůbec neviděla

Asi málokdo z rodičů by neznal oblíbené pistolky Nerf, se kterými si hrají děti po celém světě. Mladé mamince z Austrálie se však zábavná hra vymstila a musela být hospitalizovaná. Její sestra ji totiž omylem trefila přímo do oční zorničky. Na svém tiktokovém účtu pak sdílela varovné video pro ostatní, aby si dávali při hře pozor.

V příspěvku vysvětluje, že šipka z pistole zasáhla přímo její zorničku. Poté, co otevřela oko, viděla jenom černo. Navštívila tedy pohotovost, kde lékaři zjistili, že její sítnice je téměř oddělená. V případě, že by se oddělila úplně, hrozilo jí trvalé poškození zraku. Byla odeslána domů s pokynem, že musí dodržovat klidový režim, aby měla sítnice šanci se zahojit.

Maminka a malý chlapec

Chlapeček díky moderní vědě poprvé slyší. Hlas své maminky zřejmě bez problémů poznal

Některé dětské pistole jsou v Austrálii zakázané

„Nic jsem neviděla, byla jsem úplně oslepená. Udělali nějaké testy a nakonec se mi zrak vrátil, ale všechno bylo rozmazané a zakalené. V oku mám velké poškození a ještě z toho nejsem venku. Mám přísný klid na lůžku, protože sítnice se s největší pravděpodobností oddělí, když se budu moc pohybovat,“ vylíčila ve svém příspěvku.

@manon_el♬ original sound – Manon 🙂

K operaci naštěstí nedošlo. Další kontrola ukázala, že sítnice se hojí dobře a mladá maminka tak vyvázne bez následků. Může však mít trvale změněný tvar zorničky. Zbraně Nerf se vyrábí ve více variantách. Vystřelují pěnové šipky, které se staly osudné této Australance, nebo gelové kuličky vyrobené z polymeru. Ty jsou z tohoto pohledu ještě nebezpečnější.

V některých australských státech na ně dokonce musíte mít zbrojní průkaz. Airsoftové pistole, které vystřelují ještě tvrdší kuličky, jsou v Austrálii úplně zakázány. Rozhodně se tak vyplatí si při hře chránit oči brýlemi. Na SvětěKreativity se podívejte také na další oblíbenou hračku, která může dětem poškodit zrak.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]