Teenager se začal na pláži posmívat cizímu důchodci. Ten už toho měl dost a dal mu lekci do života

Fotografie: iStock

Mladík se předváděl před svými kamarády a začal se na pláži posmívat jednomu neznámému důchodci. Ten mu ale dal cennou lekci.

Mladší lidé by vždy měli respektovat starší a mít k nim úctu. To je zkrátka věc, která by měla být naprostou samozřejmostí. Jenže někdy se najde někdo, kdo toto pravidlo nerespektuje – a stejný případ byl i tento mladík. Ten šel se svými kamarády po pláži a chtěl na ně asi zapůsobit, a proto si začal utahovat ze staršího muže.

Zachoval se jako nevychované dítě

Možná už jste i vy zaznamenali tento příběh o 18letém mladíkovi, který jednoho dne dostal skutečnou lekci. Rozhodl se totiž, že zesměšní starého muže na pláži před svými přáteli. Jeho reakce ho ale překvapila a rozhodně ji nečekal. Mladík se se svojí partou procházel po pláži a nejspíš na ně chtěl nějak zapůsobit. Uviděl, jak nedaleko od něj relaxuje neznámý důchodce, a tak se mu začal posmívat.

Pronesl velmi urážlivý komentář na jeho generaci, ale starší muž mu dal takovou odpověď, na kterou tento mladík do konce života nezapomene. Začal se důchodci posmívat: „Jaké to je žít s pocitem, že jste vyrostl v úplně jiném a primitivním světě? My jsme vyrostli s televizí, cestováním, přistáním na Měsíci, internetem, telefony a všemi různými vychytávkami – a co vy? Vy jste neměl vůbec nic a dodnes tomu nerozumíte.“

Fotografie: iStock

Nikdy na to nezapomene

Důchodce vše moc dobře slyšel a rozhodl se, že si chlapec zaslouží tvrdou životní lekci. „Máš naprostou pravdu. Když jsme byli mladí, nic z toho nebylo a my si museli vše vymýšlet a na vše si hrát. Ty máš vše na dosah ruky a už ani nevíš, co to znamená hrát si s kamarády. Co ty přineseš dobrého pro budoucí generace?“ Mladík okamžitě zčervenal a nevěděl, co má odpovědět. Odešel se sklopenou hlavou a asi nikdy na těchto pár vět nezapomene.

Zdroj: Wlocie

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]