4 tlakové body na těle, díky kterým zhubnete přebytečná kila: Vyzkoušejte tajemství tradiční čínské medicíny a brzy uvidíte změnu

tlakové body a masáž

Pravidelným stlačováním těchto tlakových na těle můžete zhubnout přebytečná kila. Kouzlo tradiční čínské medicíny si získává velkou oblibu.

Obezita patří mezi jeden z největších problémů po celém světě. Mnoho lidí totiž v dnešní době propadá stresu, zapomíná na zdravý životní styl a musí vykonávat sedavé zaměstnání. Všechny tyto a další faktory pak vedou k nevyhnutelnému přibývání na váze, což se následně odráží také na riziku vzniku závažných onemocnění jedince, a to včetně kardiovaskulárních problémů. Kila však můžete shodit snadno, a to pomocí těchto tlakových bodů na těle, které podle tradiční české medicíny pomáhají s hubnutím.

Tlakové body na lidském těle

Na lidském těle se podle čínské tradiční medicíny nachází 4 tlakové body, které při správné masáži dokáží stimulovat různé funkce organismu a způsobit štěpení tuku. Jejich pravidelné stlačování vám může pomoci zejména kontrolovat chuť k jídlu, zdraví trávicího systému, podporovat povědomí o těle a shodit přebytečná kila. Níže se proto můžete podívat na každý z nich a vyzkoušet to sami na sobě. Tato proceduru začíná v dnešní době podporovat čím dál více odborníků.

1) Bod na konci čelisti

Na uchu se nachází první tlakový bod, odborně nazývaný tragus. Jedná se o místo, kde nejvíce cítíte pohyb čelistí – toto místo lze nahmatat tím, že budete neustále otevírat a zavírat ústa. Abyste zhubly, masírujte toto místo 3krát denně po dobu stranách 3 minuty. Váš metabolismus se po dotyku aktivuje, což sníží vaši chuť k jídlu.

bod u ucha

2) Bod na horním rtu

Mezi časté příčiny přibývání na váze patří také stres. Je proto důležité, abyste se mu a případnému napětí snažili co nejvíce vyhýbat. Pokud vám to však nejde, můžete se obrátit na tlakový bod na horním rtu. Masírujte tuto oblast po dobu 5 minut dvakrát týdně a brzy pocítíte, jak budete více uvolnění. Jedná se totiž o místo, které dokáže uvolnit vaší nervovou soustavu a tím i přílišný tlak.

tlakový bod nad rtem

3) Bod v lokti

V lokti se nachází tlakový bod, který je úzce spojen s tlustým střevem. Pokud tedy chcete zhubnout, masírujte toto místo po dobu jedné minuty 2 až 3krát denně. Najdete jej ve vnitřní části loktu. Lehce toto místo vždy stiskněte pomocí palce a brzy pocítíte změny. Tlakový bod v této části těla totiž pomáhá stimulovat funkci trávicího systému, jehož správná funkce je základem zdravého a hubeného těla.

4) Bod pod čéškou

Tento tlakový bod je známý pro svou schopnost darovat člověku dlouhověkost a mnozí také předpokládají, že napomáhá trávení a jeho masáží je možné shodit několik kil týdně. Dokonce i moderní reflexní terapie doporučuje lidem stlačovat tento bod. Nachází se na čéšce – stačí jednoduše chvíli ohýbat chodidlo nahoru a dolů a přitom na ni tlačit (zhruba 2 minuty). Před zahájením akupresury je podle odborníků také důležité zvýšit kyslík v těle. Párkrát se proto zhluboka nadechněte a napočítejte do 8, a poté s výdechem do 16. Opakujte 10krát a poté začněte s každodenní léčbou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*