Trápí vás plíseň v koupelně? Řešení se jmenuje klimatizace

Nejedna rodina se potýká s problémem, zvaným plíseň. Plíseň je dobrá možná tak na sýru, ale rozhodně není dobré, když se tvoří kdekoliv v bytě. Nejčastější příčinou vzniku plísní je vlhkost a právě z tohoto důvodů se nejběžněji týká právě koupelen, kde navíc není možnost větrat. Některé obytné místnosti jsou v nevýhodě z hlediska přísunu čerstvého vzduchu. Výskyt plísně v našem obydlí úzce souvisí s naším zdravím.

Plíseň je první známkou, že nemáme správné klima

Likvidace plísně není snadná a proto je lépe jí předcházet. K tomu nám pomohou koupelnové ventilátory určené k přímému odsávání. Nicméně pokud už se plíseň vyskytla, bude nutné odstranit jí ze všech povrchů, kde se zrovna nachází. Velmi často se jedná o okolí kolem vany, umývadla a v různých spárách sprchového koutu. Jako první krok se musí odstranit silikon a s ním i nánosy plísně. Dále přichází na řadu čištění pomocí speciálních přípravků, které zničí všechny zárodky. Poté koupelnu pořádně vyvětráme a necháme vyschnout. Následně naneseme nový silikon a těsnění. Koupelnový ventilátor nejenže zamezuje tvorbě plísní, ale odvětrává vzduch a zamezí nepříjemných zápachům.

Plíseň může zamořovat i ostatní části bytu

Avšak mnohdy se netýká problém s nadměrnou vlhkostí pouze koupelen, ale i jiných částí domů. Pak by bylo vhodné přemýšlet nad pořízením klimatizace na úpravu vzduchu v místnosti. Klimatizace dokáže nejen zvlhčovat, ale i ochladit a pohlcovat vlhkost. Záleží na typu klimatizace, který si vyberete. Ještě před několika lety nebylo pořizování klimatizace do bytů tak rozšířené. Dnes se však z důvodů vytvoření optimálního prostředí klimatizace instaluje běžně. Pokud stále tápete, kde hledat rady ohledně výběru zboží, půjčky pokud budete chtít nakupovat na splátky či pojištění vašeho bytu, můžete své dotazy směrovat ZDE. Ať už hledáte zboží nebo službu. Občas každý potřebuje vyhledat odbornou konzultaci nebo zjistit, kde může dané zboží sehnat za nejlepší ceny.

Fotografie publikována se svolením PANPOTE Photography/FreeDigitalPhotos.net