Tyto jednoduché účesy budou během roku 2024 v módě. Omladí až o 20 let

Fotografie: Depositphotos

Již dávno není pravidlem, že by žena měla mít dlouhé vlasy. Naopak, mnoho z nich se uchyluje k tomu, že si vlasy zkracuje, a to nejen z estetických, ale i praktických důvodů.

Krátké vlasy na jednu stranu mohou ženu udělat starší, na druhou stranu je s nimi méně starostí než s dlouhými a mnohem rychleji se umývají. Pokud dokážeme za pomoci kadeřnice odhadnout ten správný střih, který nám bude slušet, můžeme být dokonce módní ikonou. Krátké vlasy totiž budou v roce 2024 v kurzu, pojďme se podívat na nejmódnější sestřihy.

Symbol odvahy a boje proti stereotypu

Krátké sestřihy jsou u žen stále považovány za odvážný krok. I krátké vlasy se ale dají upravit na několik způsobů a mohou svojí majitelce přinést mnoho parády. Stačí si jen vybrat takový, který nám bude sedět, a budeme se v něm cítit příjemně. Podle webu SantePlusMag budou v roce 2024 krátké účesy v módě, obzvláště pokud se nebudeme bát tento sestřih zkombinovat s ofinou nebo odvážnou barvou.

Klasický krátký střih, kterému kadeřníci říkají à la hrnec nebo bob, můžeme snadno a jednoduše obohatit za pomoci vln. Podobným střihem je také střih La kupé mixie. Takové střihy můžeme najít nejen na webu Pinterest, ale také u slavných hvězd. Typickým krátkým střihem, který ale mnoha ženám velmi sluší, je Pixie střih. Tento střih se na první pohled jeví jako chlapecký, ale skrývá v sobě mnoho elegance.

Za kadeřnicí přišla žena s nevídaně zacuchanými vlasy. Stařenka díky úžasné proměně omládla

Extravagantní mikro bob nebo asymetrická elegance

Mikro bob je styl střihu, který v sobě dokázal zkombinovat nejen krátké vlasy a ofinu, ale také část, kde je zapotřebí sáhnout po holicím strojku. I přesto, že tento vzhled působí extravagantně, jedná se o letošní hit. Doplňkem, který ke krátkému střihu rozhodně patří, je ofina. Ta ale nemusí být hustá a rovná, můžeme se nechat inspirovat také ofinou asymetrickou.

Moderní krátký účes
Fotografie: Pexels

Překvapivým střihem, který si získává stále větší oblibu, je střih à la medúza. Jedná se o kombinaci krátkých, velmi objemných vlasů na temeni hlavy a zároveň delších jemných pramínků, které účes doplňují. Pokud máme skutečně odvahu, letos jsou módní odborníci nakloněni i střihu Buzz, tedy vyholení hlavy. Nejedná se o jediný článek zabývající se trendy, naši čtenáři se na stránkách SvětKreativity mohou dozvědět také to, jaké účesy byly trendy v roce 2023.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]