V místní škole žena učila dlouhých 45 let. Když zemřela, bylo odhaleno tajemství, o kterém nevěděli ani její nejbližší

růže na hrobu
Fotografie: Freepik

Nenápadná, obyčejná žena, která milovala být učitelkou. Škole zasvětila celý svůj život. Po její smrti však bylo odhaleno velké tajemství, jež přineslo škole velký prospěch.

Genevieve Via Cava pracovala na jedné škole dlouhých 45 let. Všichni ji milovali, protože jí na každém záleželo a ke všem se chovala mile a vstřícně. Práci ve škole zbožňovala a pro své studenty dělala vše. Neměla rodinu, proto si ji vytvořila ze svých studentů a kolegů. Všichni ji za to, jaká byla, měli velmi rádi. Což se potvrdilo po její smrti v roce 2011.

Studenti zprávu přijali s velkým smutkem

Studenti pro ni znamenali opravdu všechno a i ona pro ně, což se skutečně potvrdilo v roce 2011. Genevieve zemřela v říjnu 2011 a zpráva o jejím skonu byla přijata s velkým smutkem. Svůj život zasvětila učitelské profesi a bylo to něco, co opravu pěstovala a rozvíjela celý svůj život. Ovšem její smrt také odhalila velké tajemství.

Fotografie: Pixabay

Ve škole i v důchodu

Genevieve zemřela ve věku 88 let. Do roku 1990 pracovala jako učitelka a každý den v práci si užívala. Přestože začala nový život jako důchodkyně, byla neustále ve škole, aby si popovídala a vypila kávu. Její soused Richard Jablonski o ní mohl říct jen samá hezká slova. Byla velmi štědrá a měla velké srdce.

Tajemství, o kterém nikdo nevěděl

Celou dobu se zdálo, že je to zcela obyčejná dáma s naprosto obyčejným příjmem. Žila střídmým životem a nikdy nedělala nic, co by se nějak vymykalo normálu, jako je cestování nebo velké utrácení peněz. Proto byl soused v šoku, když se doslechl, že Genevieve je ve skutečnosti multimilionářka.

Přišel mu totiž dopis, v němž stálo, že po Genevieve zdědil spoustu peněz. Stejně tak škola, kde žena celý život pracovala, zdědila několik milionů. Všichni byli v naprostém šoku. Škola se rozhodla, že peníze budou přínosem hlavně pro studenty. Vytvořila speciální fond pojmenovaný po Genevieve, který jí má vzdát hold. Peníze budou použity na pomoc studentům se speciálními potřebami, aby jim byla zajištěna pomoc s dalším vzděláváním.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*