Češka dostala od sousedky cuketu. Za tři hodiny ji museli hospitalizovat ve vážném stavu

Fotografie: Wikipedienemcl / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Nedávný případ otravy cuketou ve Zlíně zanechal pro média i sociální sítě celkem diskutabilní téma. Horší už to měl lékařský personál Krajské nemocnice Tomáše Bati, který musel akutně jednat.

Příběh pojednává o paní Stanislavě, která dostala podle webu iDnes od sousedky cuketu z její zahrádky a rozhodla se, že ji zakomponuje do svého gastronomického zážitku. Inu, to úplně nevyšlo podle představ. Takovým menším plus je ovšem fakt, že jídlo připravovala jen pro sebe. Konkrétně se jednalo o cuketu s rajčaty zapečené se sýrem. Ještě po posledním soustu si olízla rty, to však nevěděla, co ji čeká za peklo. Podobný článek napsala naše redakce několik měsíců zpátky. V něm ale pacient přišel dokonce o nohy.

Byla ve vážném stavu

Když už bylo pozdě, Stanislavě došlo, že její pokrm byl jakýsi nahořklý, což bylo hlavním kamenem úrazu. Přibližně po dvou hodinách ji začalo bolet břicho, následovaly křeče a průjem. Když už nemohla dál, rozhodla se zavolat záchranku. Ukázalo se, že jí tento krok v podstatě zachránil život, jelikož šlo o každou minutu, kdy by lékaři nemuseli zasáhnout včas. Pacientka byla ve vážném stavu. „Museli jsme udělat tomografii břicha a podávat infuze. Z výsledků byl vidět jasný otok žaludku a závažné poškození jater,“ řekl Ilja Ryšavý, vedoucí lékař zdejší jednotky intenzivní péče.

Zcela jistě se otrávila zmiňovanou cuketou

Další testy neodhalovaly přesné výsledky zánětu a samotný nález na játrech byl dosti neobvyklý. Lékaři přesto nasadili pacientce širokospektrální antibiotika, kterými se zabývá studie NLM. Domnívali se totiž, že cuketa od sousedky byla jednoduše toxická, ať už nějakým přípravkem či postřikem. Toto vyvození by dávalo smysl, jelikož to u pacientky nejvíce schytal trávicí trakt.

Slavná poslední slova

Stanislava naštěstí léčení přežila, jelikož se její stav nijak nezhoršoval. Širokospektrální antibiotika tedy splnila svůj účel. V nemocnici T. Bati byla v podstatě jen týden a nyní se cítí mnohem lépe. Z tohoto příběhu jsem si ale vzal jedno ponaučení a vy byste měli učinit taktéž: Když vám sousedka dá něco ze své zahrádky, pečlivě tu věc prozkoumejte, než ji začnete jíst, a v případě hořké či jiné podivné chuti nezbývá nic jiného než plod vyhodit!

Snědl kuřecí maso, které si koupil v obchodě. Nakonec mu byly amputovány nohy a všechny prsty

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*