Co se stane s tělem, když budete pít 1 sklenici vody s citronem každý den

nápoj voda a citron
Fotografie: Freepik

Pokud jste potřebovali přesvědčit, že začít den sklenicí teplé vody s citronem je to pravé, existuje seznam zdravotních a kosmetických výhod, které pití citronové vody přináší.

Citronová voda je oblíbeným nápojem mnoha lidí díky svému osvěžujícímu a chutnému charakteru. Nicméně, kromě toho, že vypadá a chutná dobře, má také mnoho zdravotních přínosů. Citronová voda je jedním z nejjednodušších způsobů, jak si můžete dopřát zdraví prospěšné látky. Kromě toho, že obsahuje vitamín C a antioxidanty, má také alkalické vlastnosti, které pomáhají udržovat rovnováhu pH v těle. Zde se dozvíte více o tom, jak citronová voda působí na vaše tělo a jak poznat, že vám skutečně pomáhá. Více prozradila lékařka Imashi Fernando.

Dělá zázraky pro zdraví vašeho zažívání

Často se říká, že zdravý trávicí systém je základním kamenem celkového zdraví těla. Citron je důležitým zdrojem pektinové vlákniny, která je nezbytná pro dobré zdraví tlustého střeva, takže sklenice teplé citronové vody každé ráno působí jako povzbuzující prostředek pro trávicí systém a připomíná mu, aby odstranil odpad nahromaděný z předchozího dne.

Citronová voda = počáteční rehydratace

Staletí předtím, než trh zaplavily energetické nápoje, rehydratační soli a roztoky glukózy a elektrolytů, se citronová voda používala jako velmi účinný prostředek proti dehydrataci. Při cvičení ztrácíte potem elektrolyty, minerály včetně sodíku, draslíku a chloridů, a zatímco samotné pití vody vás rehydratuje, přidání několika plátků citronu do směsi proces obnovení rovnováhy elektrolytů v těle urychlí.

Výrazně zlepšuje zrak

Vzpomínáte si, jak vám v dětství říkali, že když budete jíst mrkev, budete lépe vidět ve tmě? No, ve městě je nová (vlastně velmi stará) mantra. Citrony jako citrusové plody jsou plné vitaminu C a antioxidantů, které společně vytvářejí ochranný účinek proti šedému zákalu a makulární degeneraci.

Pro pleť jemnou jako broskev

Zdá se, že byste to rozhodně měli vědět, protože všichni víme, že hydratace a důsledné pití vody je věc číslo jedna, kterou můžete pro svou pleť udělat. Přeměňte však tuto vodu na citronovou a objevíte ještě více výhod. Citron totiž obsahuje silné antioxidanty, takže díky jeho detoxikačním účinkům zaznamenáte úbytek skvrn a vrásek a hladší a zdravější pleť.

Fotografie: Depositphotos

Nejlepší přítel vašich jater

Udržování spokojených jater je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro své celkové zdraví, a pití citronové vody může pomoci vašim játrům fungovat na vyšší úrovni. Kromě odstraňování toxinů zlepšením funkce enzymů pomáhá kyselina citronová obsažená v citronech také eliminovat škodlivé bakterie.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]