Vyberte si jednu barvu a vydejte se na cestu do podvědomí. Barevný test rozebere vaši osobnost do nejmenšího detailu

Fotografie: Depositphotos

Test barev se používá v psychodiagnostice již několik desetiletí. Zjistěte, co vaše oblíbená barva vypovídá o vaší osobnosti a vlastnostech, jimiž oplýváte.

Svoji oblíbenou barvu si každý z vás volí podvědomě. Stejně jako vám je některý člověk sympatický, jiný je vaším přítelem a na dalšího nemůžete ani pohlédnout, tak vnímáte i barvy. Některé se vám líbí a upřednostňujete je, jiným se vyhýbáte. Možná jste ale netušili, že výběrem vaší oblíbené barvy (tzv. testem barev) se dozvíte i něco o své osobnosti – o tom, k jakému jednání máte sklony, jak jste odolní vůči zátěži či jak prožíváte své vztahy. Máte-li zájem poznat sami sebe, zvolte ten štětec z úvodního obrázku, který roztírá pro vás nejhezčí barvu.

Černý štětec

Ti z vás, kteří jako svoji nejoblíbenější barvu označili černou, se špatně vyrovnávají se svými emocemi. Často je držíte „pod pokličkou“ a před ostatními se snažíte působit nečitelně. Dlouhodobé potlačování vaší přirozenosti vás ale čas od času dožene a vy zničehonic „vybouchnete“.

Bílý štětec

Jestliže jste označili za svoji oblíbenou barvu bílou, poukazuje to na fakt, že váš život ovládají emoce. Jste opravdu citliví a leckdy nedokážete jednat racionálně. Důležitá rozhodnutí ve vašem životě tak často činíte pod vlivem emocí a na základě svého momentálního rozpoložení.

Zelený štětec

Je vaší oblíbenou barvou zelená? Poté se řadíte mezi ty jedince, kteří ve svém životě dokázali nalézt harmonii. Jste si vědomi toho, že úspěchu dosáhnete pouze vynaložením patřičného úsilí. Ale na druhou stranu svůj osobní život a vztahy nepodřizujete zaměstnání.

Fotografie: Freepik

Žlutý štětec

V případě, že je vaší nejoblíbenější barvou žlutá, jste velmi temperamentní člověk. Aktivně vyhledáváte dobrodružství a neradi čekáte – na nikoho a na nic. Povahově jste vůdčí typ a dokážete dobře plánovat do budoucna, a to jak v osobním životě, tak v zaměstnání.

Červený štětec

Považujete za nejlíbivější červenou barvu? Poté jste velmi vitální člověk, který smysl svého života spatřuje v úspěchu, moci a uznání druhých. Na své okolí se často snažíte silně zapůsobit a sklidit tak enormní ohlas. Ve vztazích se profilujete do role vůdce, který vyžaduje okamžité a bezchybné plnění plánů, které vytyčil.

Oranžový štětec

Ty z vás, kteří jako nejhezčí označili oranžovou barvu, je možné označit za realisty. Ve vztazích nehledáte romantickou lásku a explozi vášně, ale základní jistoty, jež vám zajistí spokojený život. V zaměstnání neusilujete o vysoké pozice, jste totiž spokojení ve své komfortní zóně. Každé své rozhodnutí zvažujete a málokdy jednáte spontánně.

Fotografie: Freepik

Modrý štětec

Označili jste za nejhezčí ten štětec, který roztírá modrou barvu? Poté je vaší nejsilnější, charakteristickou vlastností rozhodnost. Ve svém životě si dokážete stanovit jasné, dosažitelné cíle a rovněž si umíte nastavit priority. Na své životní cestě málokdy váháte, avšak ve vztazích je vám tato vaše vlastnost často na překážku.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*