Ocet jako nejlepší čistič pračky. Nečistoty odstraní i z nejhůře dostupných míst v pračce. Je však nutné dodržet správný postup

Fotografie: Depositphotos

Každý spotřebič někdy potřebuje vyčistit a pračka není výjimkou. Bohužel, čištění pračky je docela dost náročné a tím pádem i neoblíbené.

Ani pračka není odolná vůči zastarávání, a proto je její údržba nezbytná pro zajištění jejího dobrého provozu a dlouhé životnosti. Je velice důležité vaši pračku jednou za čas vyčistit, přece jen to není úplně levný spotřebič. Dnes zjistíte, jak zabránit tvorbě plísní a zápachu a to za pomocí jednoho jediného prostředku, kterým je bílý ocet. Ten se totiž již opakovaně osvědčil při čištění domácnosti.

Jak pomocí octa udržovat vaši pračku

Bílý ocet se může použít zvenčí i zevnitř pračky, tím pádem ji čistí ze všech stran a zbavuje ji choroboplodných zárodků a bakterií. Dá se říct, že se bílý ocet dokáže vyrovnat různým drahým a chemickým čističům, které jsou škodlivé pro vaše zdraví i životní prostředí. No a my vás čištěním provedeme krok za krokem.

Fotografie: Pixabay

Nejprve vyčistěte části, které se dají oddělat

Ze všeho nejdřív vyčistěte volné části, jako je třeba zásuvka na prací prostředek a aviváž, nebo centrální filtr. Zásuvka na prostředky by měla být vyjmuta a vyčištěna houbou. Pomocí starého zubního kartáčku odstraníte zbytky pracího prostředku z těžko dostupných míst. Poté použijte hadřík namočený v bílém octě a tím dokončete čištění.

Vyčistěte vnitřek pračky

Nyní nadešel ten čas, kdy se bude čistit buben pračky. Nalejte do něj půl sklenice bílého octa a pusťte prací program s teplotou na 90 stupňů. Pro zvýšení účinnosti octa přidejte dvě lžíce jedlé sody. Ta je velký pomocník při odstraňování těžko odstranitelných nečistot. Pračka bude mít nyní menší tendenci k tomu, ucpávat se.

Fotografie: Pixabay

Vyčistěte těsnění bubnu

Také těsnění bubnu musí být dokonale čisté. Chcete-li jej vyčistit, vezměte houbičku namočenou v horké vodě a protáhněte ji spárou, abyste ji pořádně vyčistili. Poté ji ještě protáhněte hadříkem, který jste namočili v bílém octu, abyste odstranili všechny zbývající plísně a nečistoty. No a nakonec použijte ještě suchý hadřík.

Fotografie: Pixabay

Nakonec vyčistěte celou pračku zvenčí

Časem a opotřebení je možné, že vaše pračka začne žloutnout a špinit se. Pokud chcete této nepříjemnosti předejít, jednoduše ji sem tam vyčistěte jedlým octem. Nechte působit 10 minut a omyjte ji ještě hadříkem namočeným v čisté vodě. Čištění pračky se doporučuje provádět aspoň jednou za měsíc.

Zdroj: Goodhousekeeping